W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z cyklu "Bitwa o literaturę"

Spotkanie z cyklu "Bitwa o literaturę"
Data rozpoczęcia 2012-10-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Bitwa o literaturę. To idzie młodość, ale czy na pewno?

Prowadzenie: Roman Pawłowski
Goście: Marta Mizuro, Igor Stokfiszewski

Czy mamy do czynienia z nowymi świetnymi autorami, czy tylko z dobrze wypromowanymi? Kto jest wart uwagi i dlaczego? Czy nowi pisarze zachwieją pozycją „żywych klasyków” – Tokarczuk, Pilcha, Stasiuka? Czy też będziemy mieli do czynienia z „szarą strefą”, którzy nigdy nie będą mogli zdobyć powszechnego uznania, bo rynek z jednej strony opiera się na uznanych sławach, a z drugiej szuka ekscytujących debiutów.
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym.

Marta Mizuro – Krytyczka literacka, redaktorka, prozaiczka. Od 2004 roku pracuje w miesięczniku „Odra”. Mieszka we Wrocławiu. Wraz z Robertem Ostaszewskim opublikowała powieść „Kogo kocham, kogo lubię” (2010). Jej opowiadania znalazły się w antologiach „Wbrew naturze” (2010) i „Autor przychodzi wieczorem”. W przygotowaniu nowa powieść: „Cicha przystań”. Jest także współredaktorką antologii opowiadań „Zaraz wracam” (2008) oraz pomysłodawczynią i redaktorką antologii „Swoją drogą” (2011), wydawnictw towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Opowiadania we Wrocławiu.

Igor Stokfiszewski – krytyk literacki, dramaturg, publicysta i członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książki "Zwrot polityczny" (Warszawa 2009). Współpracował przy spektaklach w reżyserii Wojtka Klemma, działaniach teatralno-społecznych prowadzonych przez Bartosza Szydłowskiego w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie/Nowej Hucie oraz interwencjach miejskich pod opieką kuratorską Loli Arias i Stefana Kaegi. Współpracownik Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards mieszącego się we włoskiej Pontederze. Był członkiem zespołu 7. Berlińskiego Biennale Sztuki Współczesnej (2012) kuratorowanego przez Artura Żmijewskiego. Mieszka w Warszawie.

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 8 października o godz. 20:00.

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny.