W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie z Elżbietą Mamcarz i Jolantą Michalak oraz promocja książki "Legendy Lublina"

Data rozpoczęcia 2017-10-06
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia MBP nr 21, Rynek 11
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Wielki Jubileusz 700-lecia Lublina to doskonała okazja do zaprezentowania niezwykłości i tajemnic miasta. Książka "Legendy Lublina" jest projektem łączącym w sobie elementy twórczości artystycznej, edukacyjnej i literackiej. Wierszem spisane legendy i wykonane do nich ilustracje stanowią narrację dziejów Koziego Grodu, opartą na ludowych przekazach, mitach a także faktach przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Elżbieta Mamcarz - lublinianka, poetka, malarka i piosenkarka. Ukończyła Akademię Rolniczą z tytułem inżyniera. Zajmuje się pisaniem poezji i książek dla dzieci. Jako wokalistka i recytatorka tworzy programy artystyczne dla różnych grup wiekowych. Pisze teksty piosenek, nagrywa płyty i teledyski.

Jolanta Michalak urodzona w Lublinie, gdzie mieszka i tworzy. Ukończyła studia na wydziale artystycznym UMCS w Lublinie. Studia podyplomowe – KUL 2012 r. - Muzealnictwo i Ochrona Zabytków przy Wydziale Historii Sztuki w Lublinie. Laureatka wielu konkursów plastycznych i rysunkowych. Od 2012 - członek grupy artystycznej „Młodzi Sztuką” działającej przy ZPAP o/warszawski, pod stałym Patronatem Artystycznym – Artistic Guarantee of Art Imperium. Stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego 2015. Od 2016 - członek ZPAP o/lubelski. Jeden z obrazów artystki znajduje się w zbiorach Galerii Narodowej w Erewaniu. Uprawiane dziedziny sztuki to: malarstwo, rysunek i fotografia. Najważniejsze cykle malarskie: Historia pewnej Róży, Boski Matrix, Las Polonius, Live is Live i Polowanie. Cykle rysunkowe - "Wycieki Pamięci" i "Legendy Lublina" i cykle fotograficzne - "Przemijanie", "Dmuchawce", "Pożegnanie z tatą" oraz liczne reportaże fotograficzne.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne