W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spotkanie z Ewą Hulley
Data rozpoczęcia 2012-03-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Ewa Hulley jest autorką książki pod tytułem "Węglin - okres okupacji niemieckiej 1939 – 1944. Wspomnienia". Spokrewniona z ostatnimi właścicielami majątku Węglin, wspomina w swojej książce ludzi oraz życie w dworze, ich patriotyzm i pracę w gospodarstwie. Autorka prezentuje wiele zdjęć oraz pamiątek rodzinnych.

Spotkaniem z Ewą Hulley pragniemy zainteresować szczególnie mieszkańców dzielnic Węglin Północny i Węglin Południowy oraz  wszystkich zainteresowanych historią Lublina. Liczymy, że są ludzie, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami lub historiami związanymi z Węglinem. Może w ich posiadaniu znajdują się fotografie z tego miejsca Jeśli uda się zebrać materiały, DDK "Węglin" planuje zorganizować wystawę poświęconą historii wizualnej i mówionej Węglina.

Na spotkanie zaprasza Klub „Aktywni 50 +” przy Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”. Wydarzenie odbywa się w ramach Cyklu „Ludzie-pasje-hobby”.