W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie z Ewą Zarzycką

Data rozpoczęcia 2010-11-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Restauracja Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

Bohaterką drugiego Środziaka jest Ewa Zarzycka.

W programie:
opowieści bohaterki o jej sensacyjnych przygodach i czynach oraz sztuce performance, odkrywanie jej tajemniczego wnętrza duchowego, pokaz umiejętności artystycznych i biesiadno-kulinarnych, czarna magia i prestidigitatorstwo, aukcja dzieła sztuki na zacny cel oraz niespodzianki.

Prowadzą: Grażyna Lutosławska (Radio Lublin) i Grzegorz Józefczuk (GW).
Niespodzianka: Elżbieta Cwalina (Kawiarnia Artystyczna Hades).

Ewa Zarzycka:
dama polskiego performance, mieszka w Lublinie i Kazimierzu Dolnym, absolwentka (1978) i wykładowczyni performance na ASP we Wrocławiu; bajeczna osobowość i osoba sztuki; z tytułów jej licznych wystąpień i realizacji w wielu miejscach sztuki w Polsce ułożyć można zarys intrygującego eseju łączącego powagę i intelektualną dociekliwość z postawą ironicznego dystansu.
„Performances Ewy Zarzyckiej to swoiste opowieści o sztuce. Składają się z rozważań związanych z powstawaniem sztuki, zawierają dociekania o postawach ludzi sztuki, o ich wątpliwościach i decyzjach. To rodzaj myślowej wędrówki po obszarze między sztuką a potocznym życiem, przenikniętej fascynacją procesem refleksji nad sztuką. Ewa Zarzycka posługuje się w swoich opowieściach wykresami, planami i przestrzennymi modelami o ujmującej prostocie. Przywołuje ponadto zarówno rzeczywiste fakty, jak i elementy fikcji, uwypuklające podskórną wymowę tych faktów. jest to rodzaj komentarza do twórczości własnej i innych artystów, prowadzonego pośród licznie zgromadzonych przedmiotów i ręcznie pisanych tekstów, stanowiących w sumie lekko ironiczną inscenizację 'warsztatu pracy' artysty. Ze wszystkich tych elementów, jak z kart w trakcie składania pasjansów, buduje układy pojęć i refleksji przenikniętych dążeniem do prawdy i autentyczności".
Grzegorz Borkowski („Obieg”, Centrum Sztuki Współczesnej ZU W-wa)

Wstęp wolny
rezerwacja - nr telefonu: (81) 532 87 61.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne