W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Filipem Springerem

Spotkanie z Filipem Springerem
Data rozpoczęcia 2023-04-15
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

Napisana z rozmachem najnowsza książka Filipa Springera to na poły dokumentalna, na poły fabularyzowana opowieść, której głównym bohaterem jest pejzaż. Przemierzając rowerem tereny wschodnich prowincji Prus, nazwanych później Ziemiami Odzyskanymi, autor podąża śladami ludzi, którzy - ogarnięci wizją postępu – włączyli się w rewolucję przemysłową, stopniowo przekształcając otaczający ich świat.

Premiera książki 20 marca 2023 roku, Wydawnictwo Karakter. Spotkanie autorskie poprowadzi Agnieszka Józwik.

Filip Springer - pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na chiński, angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski, w przygotowaniu jest także tłumaczenie na chiński.
Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest i Szkoły Ekopoetyki.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej