W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Gościem: Agnieszka Zawadzka

Spotkanie z Gościem: Agnieszka Zawadzka
Data rozpoczęcia 2017-01-10
Godzina rozpoczęcia 09:45
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” , ul. Judyma 2A
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Z cyklu „Spotkanie z Gościem”, w ramach działalności Klubu „Aktywni 50+”, serdecznie zapraszamy Seniorów na warsztaty o książce i sztuce tworzenia ilustracji. W trakcie spotkania Seniorzy dowiedzą się, czym jest self-publishing, w jaki sposób samodzielnie stworzyć artystyczną książkę i ją wydać. Poszerzą wiedzę na temat ilustracji, a w oparciu o swoje wspomnienia stworzą projekty artystycznych książek. Powstaną prace zawierające tekst lub same ilustracje w indywidualnym stylu każdego z Seniorów. Gościem spotkania będzie Agnieszka Zawadzka.

Agnieszka Zawadzka – absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS, doktor sztuk pięknych. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni. Swoje zainteresowania naukowe i twórcze koncentruje wokół grafiki i ilustracji oraz relacji słowa i obrazu w książce autorskiej. Inspiruje się japońskim drzeworytem ukiyo-e. Należy do ZPAP. Wydała dwie autorskie książki ilustrowane i zrealizowała na ich podstawie warsztaty twórcze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest współautorką innowacyjnych projektów artystyczno-edukacyjnych ukierunkowanych na integrację osób z dysfunkcją słuchu.