W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Henrykiem Józefem Kozakiem

Spotkanie z Henrykiem Józefem Kozakiem
Data rozpoczęcia 2017-11-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM ul. Konrada Wallenroda 4a
Organizator Dom Kultury LSM oraz Wydawnictwo Norbertinum
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Spotkanie z Henrykiem Józefem Kozakiem i promocja jego najnowszego zbioru poezji "Udane życie" (Lublin: Norbertinum, 2017).

Tom ukazał się w 50. rocznicę debiutu literackiego Autora na łamach „Kameny” (1967).

W rozmowie z autorem o poezji i życiu wezmą udział: 

  • prof. dr hab. Jadwiga Mizińska
  • prof. dr hab. Józef Franciszek Fert

Recytacja wierszy: Agnieszka Margul
Oprawa wokalna: Kamila Sawicka-Paprota

Te wiersze-opowieści czyta się jak własne myśli, jak własne wspomnienia, jak własne refleksje nad niekoniecznie tak do końca „udanym życiem”... Stąd moje wrażenie, że przez całe pięćdziesiąt lat tych lektur czytam ten sam na tysiąc sposobów obmyślany i opowiedziany życiorys. Gdyby to nie było trywialnym chwytem publicystycznym – z tych wierszy można by „wypreparować” nieomal kompletny kalendarz „życia i twórczości” Henryka Kozaka, poety znad Krzny, który choć obiegł może i pół świata, zdarł tysiące gęsich czy wiecznych piór, to tak naprawdę nigdy nie ruszył ani kroku za plot swego Sitnika i nie zna cenniejszego i piękniejszego miejsca pod gwiaździstym niebem jak mały, podlaski, zaryty w piachu, torfie i biedzie Sitnik!
Józef Franciszek Fert

Powiązane:

Dom Kultury LSM