W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z historykiem sztuki Elżbietą Matyaszewską

Spotkanie z historykiem sztuki Elżbietą Matyaszewską
Data rozpoczęcia 2011-01-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie

Będzie to spotkanie na temat "Kariera krynoliny i gorsetu, czyli o modzie dawnej słów kilka"

Kobiety od zawsze robiły wszystko, by wyglądać piękniej niż pozwalała im natura. Nie tylko więc na różne sposoby poprawiały swoją urodę (nawet te najbrzydsze mogły pewnymi zabiegami zmylić męskie oko), ale też niezwykle dużą wagę przywiązywały do stroju, pilnie śledząc najnowsze trendy i często odwiedzając krawców i szwaczki. W dziedzinie ubiorów także istniało mnóstwo sposobów, by poprawić sylwetkę i oszukać nieco naturę. Jednym z nich było mocne wyszczuplenie talii z jednoczesnym podkreśleniem okolic bioder.

Elżbieta Maliszewska

Elżbieta Matyaszewska - historyk sztuki, doktor nauk humanistycznych, autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych, publicystka i krytyk sztuki, pracownik Instytutu Leksykografii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wstęp wolny.

Powiązane:

Dom Kultury LSM