W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie z Jackiem Kleyffem i promocja książki "Rozmowa"

Data rozpoczęcia 2012-11-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Peowiaków 12
Kategoria Spotkanie

Będzie to kolejne już spotkanie z cyklu Czarne Inspiracje.

Po promocji książki "Rozmowa", wydanej przez wydawnictwo Czarne, odbędzie się koncert z udziałem Jerzego "Słomy" Słomińskiego.

Spotkanie poprowadzi Kazimierz Malinowski.

Jacek Kleyff– polski bard, poeta, kompozytor i malarz. Wspólnie z Januszem Weissem i Romanem Walisiakiem (zastąpionym później przez Michała Tarkowskiego) stworzył słynny teatrzyk Salon Niezależnych, z którym występował przez kilka lat, zdobywając liczne nagrody na najważniejszych polskich festiwalach. Razem z ONZ w 1995 roku wystąpił na festiwalu Przystanek Woodstock w Czymanowie nad Jeziorem Żarnowieckim i otrzymał główną nagrodę publiczności.

Obecnie wraz z trzecią żoną mieszka pod Warszawą. Ma dwóch dorosłych synów. Prowadzi zajęcia artystyczne w szkole średniej. W roku 2003 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Na świat wychodziłem tyłem, co jest jawnym dowodem, że się specjalnie nie prosiłem i że teraz mam prawo mieć dużo w stosunku do tego świata wymagań. W ramach ich spełniania mój przyjaciel Michał Tarkowski wystawił mi legitymację, z którą mam prawo – jeśli się śpieszę – nawet z ubikacji wyprosić. Poza tym jestem wytwórcą obrazków oraz piosenek, do których odbioru serdecznie zapraszam! Resztę, której nie ogarniam, można znaleźć w Wikipedii.
Jacek Kleyff

Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne