W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Karoliną Bocian wokół książki „Migające dzieci” | PL + PJM + UA

Spotkanie z Karoliną Bocian wokół książki „Migające dzieci” | PL + PJM + UA
Data rozpoczęcia 2023-05-20
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

„Migające dzieci? Tak – dzieci, które migają. Istnieje niezbity dowód na to, że dzieci, które znają język migowy są geniuszami jak Mozart lub Einstein. W trakcie migania mózg pracuje na pełnych obrotach, ponieważ zaangażowane są w to obie półkule”.

Karolina Bocian opowie o tym, jak powstawała książka „Migające Dzieci”, oraz zdradzi, skąd czerpała inspiracje do powstania publikacji. Autorka zaprezentuje zawartość książki. Dowiemy się, jakie korzyści płyną z nauki języka migowego u dzieci i jakie są przewidziane efekty takiej edukacji.

Podczas spotkania będzie można kupić własny egzemplarz książki.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Centrum Polskiego Języka Migowego.
Dostępność: Spotkanie odbywa się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres:

Wydarzenie będzie tłumaczone na PJM.
Wstęp wolny
Spotkanie potrwa ok. 45 minut

Prowadzenie: Karolina Bocian, autorka publikacji „Migające dzieci”.
Tłumaczenie PJM: Ewelina Lachowska.
Tłumaczenie: Oleksandra Orkusha.

Karolina Bocian – absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika specjalna oraz studiów podyplomowych na kierunkach surdopedagogika i glottodydaktyka. Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego (STPJM). Współpracuje z różnymi instytucjami związanymi ze środowiskiem głuchych, takimi jak Centrum Polskiego Języka Migowego czy Fundacja Polskiego Języka Migowego. Aktywnie popularyzuje naukę polskiego języka migowego w codziennej pracy oraz angażuje się w organizację wydarzeń kulturalnych i obozów językowych dla dzieci. Na co dzień nauczycielka, tłumaczka PJM, a od niedawna mama.