W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Katarzyną Groniec

Spotkanie z Katarzyną Groniec
Data rozpoczęcia 2013-11-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spotkanie

DDK "Węglin" zaprasza na spotkanie, gdzie obok słów bohaterem będzie muzyka. Dźwięk, który dopełnia, a niekiedy tworzy nową wartość współbrzmiąc z tym, co napisane. Wszystko za sprawą wyjątkowego gościa – Katarzyny Groniec. Wybitnej interpretatorki tzw. „piosenki literackiej”, „piosenki aktorskiej”, „poezji śpiewanej” czy „piosenki autorskiej”. Artystki, przy której wszystkie te szufladki i kategorie pozostają bez znaczenia. Laureatka wielu prestiżowych nagród (Przegląd Piosenki Aktorskiej, PROMETEUSZ), na swoich siedmiu wydanych dotąd albumach udowadnia, że śpiewając można opowiadać historię, tworzyć kreacje, przekazywać sensy i znaczenia schowane na drugich i trzecich poziomach tekstu.

W Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”, „spis treści” Katarzyny Groniec wypełnią teksty bliskie i interpretowane przez nią od dłuższego czasu. Brel, Cave, Conte, Brecht – między innymi ich strofy wybrzmią na listopadowym spotkaniu. Wykonaniom towarzyszyć będzie również opowieść artystki o „robieniu w piosence”, wzajemnej koincydencji i symbiozie muzyki i tekstu. Również widzowie będą do tej „roboty” zagonieni. Zapraszamy na kolejny „SPIS TREŚCI”. Dyryguje – Katarzyna Groniec.

O Cyklu:
„SPIS TREŚCI” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Raz w miesiącu, jedno popołudnie wypełnia pasja do literatury i wartość słowa mówionego. Gośćmi spotkań są aktorzy, pisarze, twórcy teatralni i filmowi, muzycy, dziennikarze, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również rozmowa o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.