W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Katarzyną Stanny z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie „DZIECIAKI. Janusz Stanny. Ilustracje”

Spotkanie z Katarzyną Stanny z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie „DZIECIAKI. Janusz Stanny. Ilustracje”
Data rozpoczęcia 2023-09-30
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie połączone z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie „DZIECIAKI. Janusz Stanny. Ilustracje”. Odwiedzi nas jedna z kuratorek wystawy oraz córka mistrza ilustracji – dr Katarzyna Stanny.

Dr Katarzyna Stanny- Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, studiów podyplomowych w Instytucie Historii UW oraz Instytutu Francuskiego w Warszawie. Zawodowo związana z Wydziałem Sztuki Mediów Warszawskiej ASP, gdzie od 2009 roku prowadzi pracownię obrazowania dla mediów.

Pracuje dla Polskiej Akademii Nauk, zajmuje się grafiką użytkową, fotografią i pracą naukową. Jako projektantka biżuterii. współpracowała ze Swarovski Elements.

Prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych malarstwa, grafiki, fotografii, ilustracji i biżuterii oraz na blisko stu wystawach zbiorowych w Polsce, Francji, Niemczech, Luksemburgu i Chinach. Laureatka wielu ogólnopolskich nagród i wyróżnień, w tym nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia w pracy artystycznej i dydaktycznej (2014) oraz nagród Rektora ASP w Warszawie (2015 i 2019). Stypendystka Funduszu Popierania Twórczości im. Andrzeja Szczypiorskiego (2019 i 2020). Członkini Zarządu ZAiKS-u oraz Rady Ekspertów Ośrodka Dialogu i Analiz Thinktank.

Na wydarzenie obowiązują zapisy przez link na stronie festiwalowej www.festiwalliteraturydzieciecej.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej