W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z kobietami reprezentującymi projekt "Akademia Życia"

Spotkanie z kobietami reprezentującymi projekt "Akademia Życia"
Data rozpoczęcia 2017-10-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Słów, ul. Królewska 17
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Dom Słów rozpoczyna nawy sezon Innego Lublina. Na początek spotkanie z kobietami reprezentującymi projekt "Akademia Życia".
Porozmawiamy o tym, jak można wspierać rozwój osób niepełnosprawnych, o tym czy osoba niepełnosprawna może być samodzielna. Poznamy projekt, który ma na celu usamodzielnianie się młodych ludzi niepełnosprawnych ruchowo. 
O projekcie: Akademia Życia to miejsce w centrum Polski, gdzie osoby z niepełnosprawnością ruchową przygotowują się do samodzielnego życia. To szansa dla młodych osób, które z powodu niepełnosprawności są zależne od innych ludzi – w sensie organizacyjnym, zawodowym, ekonomicznym i prywatnym. Uczestnicy Akademii przyjeżdżają do Konina na 6 miesięcy. W mieszkaniach treningowych uczą się i rozwijają praktyczne umiejętności. Dodatkowo realizowane są kursy języków obcych, zapraszani ciekawi goście. W codziennym funkcjonowaniu uczestników Akademii wspierają instruktorzy niezależnego życia (osoby poruszające się na wózkach), terapeuta oraz asystenci. 
Życie w Akademii przypomina trochę funkcjonowanie w rodzinie. Uczestnicy przebywając ze sobą podczas zajęć i w czasie wolnym kształtują umiejętności społeczne, nawiązują przyjaźnie, współpracują i rozwiązują spory.

Na spotkaniu wystąpią:

Magda Bebel - absolwentka VII edycji Akademii Życia. Pochodzi z Krasocina, Od niedawna mieszkanka Konina. Aktualnie jest osobą samodzielną i niezależna. Podjęła prace w biurze tłumaczeń. Zmienia swoje życie. 
Joanna Jesiołowska - Menadżer Akademii Życia od listopada 2016 roku. Kieruje praca asystentów zatrudnionych w Akademii Życia oraz nadzoruje przebieg postępów uczestników projektu wspierając ich rozwój. W Akademii Życia pracuje od początku jej powstania czyli od marca 2014 roku. 

Spotkanie odbędzie się w ramach programu Inny Lublin.
Rozmowę poprowadzi Reporterka Radia Lublin, Agnieszka Krawiec.