W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Leorą Tec: „Songs I didn't Know I knew”

Spotkanie z Leorą Tec: „Songs I didn't Know I knew”
Data rozpoczęcia 2016-10-03
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Mimo, że rodzina Leory Tec żyła w Lublinie od pokoleń, ona sama przyjechała tu po raz pierwszy 10 lat temu. Natykając się na ślady rodzinnej przeszłości i nawiązując niespodziewane przyjaźnie, odkrywa od tego czasu, co znaczy być i Polką, i Żydówką. Szuka też drogi do zrozumienia zarówno bólu, jak i możliwości, które przynosi jej przeszłość. W szczerym i bardzo osobistym wykładzie Leora, córka Nehamy Tec (ocalałej z Holokaustu, autorki wielu ważnych publikacji i książek dotyczących Holocaustu) zabierze nas w podróż do Lublina widzianą jej oczami.

Leora Tec - mieszka w USA, jest założycielką organizacji Bridge to Poland. Organizuje wyjazdy edukacyjne do Polski, podczas których odkrywa przed uczestnikami tysiącletnią historię życia Żydów w Polsce. W trakcie tych podróży pokazuje też w jaki sposób Polacy upamiętniają historię polskich Żydów. Leora jest córką Nehamy Tec - autorki wielu ważnych publikacji i książek dotyczących Holocaustu.

Spotkanie w języku angielskim
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej