W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Magdaleną Cielecką i Mają Ostaszewską / PJM

Spotkanie z Magdaleną Cielecką i Mają Ostaszewską / PJM
Data rozpoczęcia 2023-06-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z Magdaleną Cielecką i Mają Ostaszewską - laureatkami nagrody "Gong Danutki".

Śleboda, czyli wolność była artystycznym i życiowym credo Szaflarskiej. Niewątpliwie „śleboda’’ jest także credo laureatów nagrody „Gong Danutki”, nagrody najwyższej próby w sztuce aktorskiej: Janusza Gajosa, Krystyny Jandy, Jana Peszka, Jadwigi Jankowskiej-Cieślak i Krzysztofa Globisza. A także kolejnych laureatów i laureatek.
 

Panie, Panowie, z radością ogłaszamy, że laureatkami tegorocznego „Gongu Danutki” są Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska!
 

Wieczne poszukiwanie, tak określiłbym artystyczne credo naszych tegorocznych laureatek. W kinie, teatrze, telewizji a przede wszystkim - na scenie przed publicznością, ich kreacje są punktem odniesienia i wyznaczają -  nie waham się użyć tego określenia -  najwyższe standardy.
 

Każda z wyróżnionych Gongiem aktorek jest inna, ale łączy je więź pokoleniowa i udział w przełomowych dla współczesnego teatru spektaklach Grzegorz Jarzyny i Krzysztof Warlikowskiego. To właśnie one współtworzyły rewolucję estetyczną w Polskim teatrze. Są nie tylko wspaniałymi aktorkami, ale także zaangażowanymi społecznie Obywatelkami.
 

Michał Merczyński, dyrektor programowy Festiwalu

Bezpłatne wejściówki na filmy festiwalowe będą dostepne w kasie Teatru od 5 czerwca 2023 r. Jedna osoba może odebrać max. 2 wejściówki. 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej