W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Spotkanie z Marcinem Wrońskim i Jędrzejem Pasierskim

Data rozpoczęcia 2019-06-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2, 20-030 Lublin
Organizator Radio Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Marcin Wroński - pisarz i dramaturg, autor popularnego cyklu kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim. Laureat m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru, dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników i Nagrody Artystycznej Miasta Lublin. Debiutował w 1992 roku, w latach 90. związany z nurtem „trzeciego obiegu". Popularność i życie z pióra przyniósł mu jednak cykl kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim rozpoczęty w 2007 Morderstwem pod cenzurą, a zakończony Glinami z innej gliny (2018). Za Pogrom w przyszły wtorek pierwszy w historii Nagrody Wielkiego Kalibru otrzymał zarówno nagrodę jurorów, jak też nagrodę czytelników (2014). Pogrom... w 2017 – w opracowaniu autora i w reż. Łukasza Witt-Michałowskiego – miał głośną premierę sceniczną.

Jędrzej Pasierski – prawnik, pracował w organizacjach zajmujących się ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową i współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Debiutował książką Dom bez klamek, którego bohaterka, podkomisarz Nina Warwiłow rozwiązuje zagadkę zagadkę morderstwa na oddziale psychiatrycznym. Druga książka cyklu nosi tytuł Roztopy.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne