W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z poetą niemieckim Janem Wagnerem

Spotkanie z poetą niemieckim Janem Wagnerem
Data rozpoczęcia 2015-04-08
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Akcja

Spotkanie z uznanym i nagradzanym poetą niemieckim Janem Wagnerem. Spotkanie poprowadzi oraz o poezji i jej tłumaczeniach porozmawia Tomasz Ososiński (Warszawa).

Jan Wagner (ur. w roku 1971 w Hamburgu) - wychował się w Ahrensburg, małym miasteczku w Szlezwiku-Holsztynie. Od roku 1995 mieszka w Berlinie. Wiersze Wagnera na tle wierszy innych współczesnych poetów niemieckich charakteryzuje wyjątkowe wyrafinowanie wyrazu i bogactwo formalne. W jego dorobku znajdują się m.in. nenia, eklogi, haiku, aubady, anagramy i cykle sonetów.
Czytelnik tekstów Wagnera odczuwa głęboką satysfakcję z udanych rozwiązań formalnych. Jego wiersze to kunsztowne artefakty, których językowe oddziaływanie ma charakter niemal zmysłowy.

Tomasz Ososiński (ur. 1975 w Stargardzie Szczecińskim) – polski poeta, germanista, filolog klasyczny, tłumacz z łaciny i niemieckiego, wydawca, adiunkt w Zakładzie Starych Druków Biblioteki Narodowej, redaktor „Zeszytów Poetyckich”