W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z poetami hiszpańskimi

Spotkanie z poetami hiszpańskimi
Data rozpoczęcia 2011-05-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z cyklu "Mieszkanie poezji". Spotkanie z poetami: Abel Murcia, Gerardo Beltrán Cejudo, Xavier Farré Vidal, Jolanda Soler Onís, prowadzenie Dorota Mościbrodzka i Aleksandra Zińczuk.

Abel Murcia (ur. 1961) – hiszpański poeta, nowelista i tłumacz. Wykładowca hiszpańskiego na uniwersytetach w Łodzi, Warszawie i Santander. Tłumacz dzieł Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza i Ryszarda Kapuścińskiego. Jest autorem kilku specjalistycznych słowników polsko-hiszpańskich i hiszpańsko-polskich. Honorowy członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest dyrektorem Instytutu Cervantesa w Krakowie.

Gerardo Beltrán Cejudo (ur. 1958) – meksykański poeta i tłumacz literatury pięknej. Jest wykładowcą w Instytucie Iberystyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zajmuje się poezją latynoamerykańską oraz teorią i praktyką przekładu literackiego. Tłumaczy na hiszpański m.in. twórczość Zbigniewa Herberta, Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza i Czesława Miłosza, Jest honorowym członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich

Xavier Farré Vidal (ur. 1971) – kataloński poeta, literaturoznawca, tłumacz z języka polskiego i słoweńskiego. Wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nagrodzony za kataloński przekład wierszy Czesława Miłosza. Tłumacz poezji Adama Zagajewskiego (na kataloński i hiszpański) oraz autor przekładu kilku sztuk Krystiana Lupy na język kataloński.

Yolanda Soler Onís (ur. 1964) - pisarka, poetka i dziennikarka hiszpańska. Dyrektor Instytutu Cervantesa w Warszawie. Autorka tomów poetyckich: Sobre el ámbar , Nombres ajenos , Botania , Memoria del agua , Mudanzas . Ediciones simultáneas en España y Chile.Memoria del agua y otros poemas .

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej