W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Robertem Blasko z niezależnego ośrodka kulturalnego „Stanica” na Słowacji

Spotkanie z Robertem Blasko z niezależnego ośrodka kulturalnego „Stanica” na Słowacji
Data rozpoczęcia 2013-12-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spotkanie

Stanica to inicjatywa, której działania są przejawem niestrandardowego zagospodarowania przestrzeni. Jest to niezależny ośrodek kultury umiejscowiony w zrewitalizowanej stacji kolejowej Żylina-Záriečie, wydzierżawionej od Przedsiębiorstwa Kolejowego Republiki Słowackiej, na linii z Żyliny do Rajec.

Stanica zgodnie z wizją jej twórców ma być “stacją kosmiczną z dokiem dla współczesnej kultury i sztuki oraz działalności społecznej”. Jej program adresowany jest do szerokiej grupy odbiorców – dzieci, młodzieży, dorosłych, artystów i publiczności oraz pasażerów i przygodnych przechodniów. Na Stanicy nadal sprzedawane są bilety kolejowe przez co stacja włącza pasażerów oczekujących na pociąg w wydarzenia kulturalne. Inicjatywa opiera się na międzynarodowym projekcie artystycznym „Kulturfabrik” – idei – platformie, która skupia młodych ludzi, animatorów oraz artystów, którzy chcą zrewitalizować i zreinterpretować postindustrialne przestrzenie fabryczne, niewykorzystane budynki mieszkalne, nieczynne obiekty przemysłowe, stacje i centra handlowe.