W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Waldemarem Michalskim

Spotkanie z Waldemarem Michalskim
Data rozpoczęcia 2011-12-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie

Spotkanie autorskie z poetą, eseistą, krytykiem literackim i redaktorem Waldemarem Michalskim pod tytułem Słowa i klucze.

O autorze i książce opowie dr Olga Białek-Szwed.

Najnowsza publikacja Waldemara Michalskiego – poety, eseisty, krytyka literackiego, redaktora i sekretarza kwartalnika „Akcent”, jak również znawcy i piewcy „ziemi rodzinnej”, świadczy o kontynuacji jego zainteresowań twórczością literacką postaci związanych z Lubelszczyzną. Klucze i słowa to kolejny jego głos w dyskusji na temat lubelskiej przestrzeni literackiej. Interesująco przybliża geografię literacką naszego regionu. Ów zamysł twórczy potwierdził autor w rozmowie z Magdaleną Bożko na łamach „Dziennika Wschodniego” (nr 190 z 30 września 2011 r. s. 8), objaśniając m.in. znaczenie tytułu swojego najnowszego dzieła oraz jego zawartość: „Zarówno słowa jak i klucze otwierają określoną przestrzeń, ułatwiają uzyskanie informacji, otwierają drzwi, drogi, tajemnice. Moja książka jest o lubelskiej przestrzeni literackiej. Pozwoliłem sobie przypomnieć nasze tradycje literackie sięgające Unii Lubelskiej. (…) Wydarzenia historyczne mają często odzwierciedlenie w literaturze, są także źródłem inspiracji współczesnej literatury”.
Olga Białek-Szwed

W czasie spotkania będzie można nabyć książkę po cenach promocyjnych.
Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM