W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Wiesławą Karczewską-Grabias

Spotkanie z Wiesławą Karczewską-Grabias
Data rozpoczęcia 2012-11-06
Godzina rozpoczęcia 13:30
Kategoria Spotkanie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Wiesławą Karczewską-Grabias autorką książki "Wydobyte z niepamięci”

Wiesława Karczewska-Grabias - polonistka, absolwentka UMCS, wieloletnia nauczycielka szkół lubelskich, założycielka Lubelskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego i ośrodka dziennego pobytu dla osób chorych, napisała książkę ciepłą, pełną anegdot i ciekawostek. To opowieści o rodzinie i miastach z którymi jest związana – o Lublinie i Sandomierzu.
Odtwarza atmosferę międzywojennej Wieniawy, pisze o grozie czasu II wojny, o sandomierskiej młodości, o powojennej egzystencji, zmaganiach matki z codziennością, o dramatycznych losach ojca, oficera Armii Krajowej. W książce mnóstwo nieznanych faktów, anegdot, pięknych wspomnień.

Wstęp wolny