W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Wojciechem Druszczem

Spotkanie z Wojciechem Druszczem
Data rozpoczęcia 2018-03-24
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Sala Kinowa, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Spotkanie z Wojciechem Druszczem - fotoreporterem i fotografem. Spotkanie będzie jednocześnie częścią wernisażu wystawy prac artysty w Galerii Saskiej!

Wojciech Druszcz - fotoreporter i fotografik. Fotografią zajmuje się zawodowo od 1966 roku. W tym samym czasie podjął pracę w Centralnej Agencji Fotograficznej jako asystent fotoreportera. W latach siedemdziesiątych pracował w charakterze fotoreportera w dzienniku „Głos Pracy”, później w tygodnikach: „Sportowiec”, „Literatura” i „Kultura” oraz miesięczniku „Magazyn Rodzinny”. Od połowy lat dziewięćdziesiątych pracował jako fotokorespondent w Agence France Presse (AFP) w kraju i na terenach republik dawnej ZSRR. W 1992 roku został zastępcą kierownika działu fotograficznego „Magazynu Gazety Wyborczej”. W 1997 roku przeszedł do dziennika „Rzeczpospolita”, a następnie do tygodnika „Polityka”, gdzie przez wiele lat pełnił funkcję kierownika działu foto.

Wystawa: Galeria Saska (ogrodzenie Ogrodu Saskiego), 
Wystawa dostępna do 30 kwietnia 2018 r.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej