W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Zofią Kulik z cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji

Spotkanie z Zofią Kulik z cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji
Data rozpoczęcia 2012-03-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zaprasza na spotkanie z cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji

Spotkanie poprowadzi Marcin Lachowski

ZOFIA KULIK jest jedną z najważniejszych polskich artystek sztuk wizualnych. Współpracując w latach 70. z Przemysławem Kwiekiem stworzyła oryginalną formułę sztuki zaangażowanej – sztuki działań. Jako duet KwieKulik prowadzili także autorską Pracownię Działań Dokumentacji i Upowszechniania, która stała się unikatowym archiwum polskiej neoawangardy. Od 1987 roku artystka tworzy wielkoformatowe fotograficzne montaże, w których zajmuje się problemem władzy, analizuje język mass-mediów, a także podejmuje wątki feministyczne. Jej prace pokazywane były w wielu prestiżowych galeriach i muzeach. W 1997 reprezentowała Polskę na Biennale w Wenecji.

ARTYŚCI LUBELSKIEJ KOLEKCJI – cykl rozmów z artystami, których prace znajdują się w zbiorach sztuki współczesnej gromadzonych przez Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Cykl zainicjowany został w 2006 roku. Dotychczas odbyło się 16 spotkań.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej