W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie ze Sławomirem Marcem

Spotkanie ze Sławomirem Marcem
Data rozpoczęcia 2012-12-06
Godzina rozpoczęcia 18:00

Będzie to kolejne spotkanie z cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji.

Spotkanie poprowadzi Piotr Majewski.

Sławomir Marzec- jest artystą praktykującym różne formy sztuki – malarstwo, instalację, akcje, grafikę komputerową, fotografię przetworzoną, film, a także publikuje liczne teksty z pogranicza teorii i krytyki sztuki. W jego przekonaniu sztuka jest istotnym doświadczeniem widzialności, co skazuje nas na nieustanny spór o rozumienie tej istotności, jak i samej widzialności. Tematem jego prac, wystaw i publikacji w ciągu ostatnich dziesięciu lat jest „wszystko” – pojęcie rozumiane jako osobliwy stan niemożliwości pełnego, całościowego i ostatecznego obrazu, a z drugiej strony niewystarczalności każdej konkretyzacji. Wprowadza to nas w logikę paradoksalną, pełną sprzeczności i wieloznaczności. W czasie spotkania będzie zaprezentowana także najnowsza książka artysty „Wszystko, czyli obraz i obrazy” rozwijająca koncepcję obrazu re/konstruowanego jako określoną perspektywę refleksji i doświadczenia. Obrazu, który staje się narzędziem precyzowania wielowymiarowej wieloznaczności rzeczywistości.

Artyści Lubelskiej Kolekcji- cykl rozmów z artystami, których prace znajdują się w kolekcji sztuki współczesnej tworzonej przez Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Cykl zainicjowany został w 2006 roku, dotychczas odbyło się 17 spotkań, m. in. z Mirosławem Bałką, Tomaszem Ciecierskim, Zofią Kulik, Grzegorzem Kowalskim, Teresą Murak, Józefem Robakowskim, Mikołajem Smoczyńskim. Obecna, grudniowa edycja rozmów (ze Sławomirem Marcem, Tomaszem Kozakiem i Andrijem Linikiem) powiązana jest z tegorocznymi zakupami dzieł do Kolekcji.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej