W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Staromiejskie zaprasza "Ostatni etap"

Staromiejskie zaprasza "Ostatni etap"
Data rozpoczęcia 2022-05-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

"Ostatni etap"
reżyseria: Wanda Jakubowska
Polska 1947
czas trwania: 104 min
obsada: Wanda Bartówna (Helena), Huguette Faget (Michele), Tatjana Górecka (lekarka Eugenia, Rosjanka), Antonina Górecka (Anna, niemiecka komunistka), Maria Winogradowa (Nadia, pomocnica Eugenii na rewirze)

Niekwestionowane arcydzieło, teraz w zbierającej specjalistyczne nagrody zrekonsturowanej cyfrowo wersji. To wstrząsający "udramatyzowany reportaż" o martyrologii kobiet różnych narodowości w Konzentrationslager Auschwitz. Film Wandy Jakubowskiej nazywany bywa "matką wszystkich filmów o obozach zagłady". Nie bez powodu: powstał bardzo krótko po zakończeniu II wojny światowej, w scenerii obozu, na podstawie wspomnień więziarek i przy udziale wielu z nich, w tym reżyserki i scenarzystki. "Ostatni etap" był ostatnim filmem wyświetlonym w kinie Rialto – przed zmianą nazwy na Staromiejskie, która nastąpiła 22 lipca 1954 roku.
Maciej Gil, kurator cyklu "Staromiejskie zaprasza"

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki.
Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 02.05.2022 r.
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej