W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Staromiejskie zaprasza "Panny z Wilka"

Staromiejskie zaprasza "Panny z Wilka"
Data rozpoczęcia 2022-03-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

"Panny z Wilka"
(Panny z Wilka)
reż. Andrzej Wajda
Polska 1979
116 minut
Film był pokazywany w Teatrze Starym 17 września 2012 roku.

Arcydzieło w reżyserii Andrzeja Wajdy. Jedna z najbardziej udanych ekranizacji prozy Jarosława Iwaszkiewicza. I ta obsada: Celińska, Komorowska, Pascal, Seniuk, Zachwatowicz-Wajda i Olbrychski. Czterdziestoletni Wiktor Ruben po stracie przyjaciela przyjeżdża do rodziny na wieś, gdzie w pobliskim dworku spędził młodzieńcze lata. Mieszkały tam i nadal są obecne one: Julia, Jola, Zosia, Kazia i Tunia. Wizyta dawno niewidzianego gościa zaburza zastany porządek, uruchamia wspomnienia i chęć ożywienia przeszłości. Film był pokazywany w Teatrze Starym 17 września 2012 roku, inaugurując regularne, coponiedziałkowe projekcje filmowe.
Maciej Gil, kurator cyklu „Staromiejskie zaprasza”

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki.
Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 07.03.2022 r.
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

W roku podwójnie jubileuszowym – dwustulecia otwarcia teatru i dziesięciolecia działalności jako Teatr Stary w Lublinie – narzucamy cyklowi „Staromiejskie zaprasza” pewien reżym. W programie znajdą się wyłącznie filmy już niegdyś tu, w tym budynku, prezentowane. A przypomnijmy, że projekcje organizowano tu w latach 1907-1981 i od 2012 roku. Z każdej dekady kurator cyklu wybrał jeden tytuł. Dzieła ze światowego kanonu przeplatać się będą z filmami nieco zapomnianymi czy zgoła nieznanymi. Nie będą prezentowane chronologicznie. Zatem to już nie tylko „Staromiejskie zaprasza”, choć przy takim tytule cyklu pozostajemy, ale i „Théâtre Optique Parisien zaprasza”, „Adria zaprasza”, „Rialto zaprasza”... Spotkania raz w miesiącu, zawsze w poniedziałek, wstęp wolny.