W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Steve Austen: Czas przemian dla organizacji kulturalnych w Europie - wykład otwarty

Steve Austen: Czas przemian dla organizacji kulturalnych w Europie - wykład otwarty
Data rozpoczęcia 2010-05-31
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Wydział Politologii UMCS, Plac Litewski 3
Kategoria Wykład

Europejskie Kolegium Kultury

zaprasza na wykład otwarty

Steve Austen

Czas przemian dla organizacji kulturalnych w Europie - problemy, pytania, odpowiedzi.
Miejsce: Aula Wydziału Politologii UMCS, Pl. Litewski 3
Data: Poniedziałek 31 maja 2010, godz. 18

Zapewniamy tłumaczenie.

* Steve Austen jest znaną i ceniona osobowością w świecie artystów i menedżerów kultury w całej Europie. Wśród jego osiągnięć są takie inicjatywy jak: the Shaffy (1968), the Festival of Fools/Théátre des Nations (1980), Gulliver (1987), the Arts Cannel ( 1988), the AMSU (Amsterdam-Maastricht Summer University) (1989), Essay-International (1999), the Felix Meritis Foundation (1988).

Jako dyrektor Holenderskiego Instytutu Teatralnego (w latach 1982-1988), odpowiadał za liczne festiwale kultury, produkcje filmowe i telewizyjne, publikacje, czasopisma i wystawy w samej Holandii i za granicą, np. Berlin-Amsterdam/Amsterdam-Berlin w roku 1982/83 oraz La France aux Pays-Bas w roku 1985/86.

Steve Austen był współtwórcą obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 1987 w Amsterdamie. Jedną z jego inicjatyw było utworzenie nieformalnej grupy roboczej Gulliver, w ścisłej współpracy z Günterem Grassem. Obecnie, projekt ten podlega Fundacji Felix Meritis, zainicjowanej i kierowanej przez Steve’a Austena od roku 1987. Po odejściu ze stanowiska (2001), Austen przyjął tytuł stałego członka Fundacji Felix Meritis.

Europejskie Kolegium Kultury to inicjatywa, która zrodziła się w ramach projektu Lublin 2016 Europejska Stolica Kultury - Kandydat. Przy pomocy naszych ekspertów, Dragana Klaica, Rose Fenton i Krzysztofa Czyżewskiego przygotowujemy cykl wykładów otwartych, spotkań i warsztatów prowadzonych przez wybitnych specjalistów w dziedzinie kultury z całej Europy.

Celem Europejskiego Kolegium Kultury jest poszerzanie świadomości, podnoszenie jakości i zdobywanie kompetencji.