W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Streetwalker - wernisaż
Data rozpoczęcia 2018-10-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – patio
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Streetwalker to miejska galeria plenerowa, która rozszerza koncepcję dzieł sztuki poprzez wykorzystanie zastanych w mieście obiektów i przekształcenie ich w takie właśnie działa.

Wydarzenie ma formę zwiedzania Lublina z przewodnikiem, podczas którego kurator oprowadza widzów po nowo otwartej „galerii”, prezentuje różnorodne fikcyjne dzieła sztuki i artystów oraz angażuje publiczność w żywą debatę na temat sztuki współczesnej. W galerii znajdziemy wszystko, od rzeźb po obrazy, interaktywne instalacje oraz niespodziewane performanse zaskakujące niczego niepodejrzewających przechodniów.

Publiczność stopniowo doświadcza zmiany perspektywy, ponieważ zatarta zostaje granica między rzeczywistością a fikcją i okazuje się, że miasto to wielkie dzieło sztuki, a wszyscy ludzie są jego twórcami. Po zakończeniu oprowadzania zwiedzających zachęca się do tego, aby odkrywali nowe dzieła sztuki. Ich wkład przyczynia się do rozwoju galerii i zwiększania jej zasobów. 

Projekt „otwartej galerii miejskiej" zostanie stworzony przez uczestników warsztatów oraz prowadzących: Robina Klengela and Jurija Bobiča – członków teatralnego kolektywu KudLjud z Lublany (Słowenia) w trakcie trzydniowych warsztatów w ramach Laboratorium Sztuki Społecznej.

Zapisy: Na spacer obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza online. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział jest bezpłatny.