W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strefa Innych Brzmień: Duży Jack, Xenony

Strefa Innych Brzmień: Duży Jack, Xenony
Data rozpoczęcia 2016-12-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Duży Jack – zespół założony w 2011 roku na potrzeby koncertu z coverami Starych Singers, po latach wydał płytę z własnymi kompozycjami, zupełnie inną muzyką i nieco innym składem. Tworzą go przede wszystkim Paweł „Bebech” Górski (Xenony) na gitarze barytonowej oraz Tomasz Dubiel na perkusji. Do tej dwójki dołączyli gitarzysta Piotrek Bukowski (Xenony, Hokei) oraz Łukasz Jędrzejczak (T'ien Lai, Alameda 5) na wokalu. Duży Jack to zespół Frankenstein – każdy jego członek inspirację czerpie z innego źródła. Z tego powodu świeżo wydana płyta „Uczucia” (wyd. Lado ABC) budzi wiele skojarzeń – począwszy od Shellac i NoMeansNo, przez Refused i Dead Kennedys, na Stereolab kończąc.
Więcej informacji: http://www.fb.com/duzyjack/
 
Xenony – jedyni, którzy w tak bezkompromisowy sposób łączą brzmienia syntezatorowe z zaawansowaną wiedzą z zakresu całek i wektorów. Potrafią być nowocześni, potrafią być melancholijni i starają się być zabawni. Na pewno są super fajni.
Po wydanej w 2014 znakomitej płycie „XE” (Lado ABC, A/13, MA14), XENONY wyruszają w innym kierunku. Hasło brzmi – Kosmos. Zespół na jesiennej trasie zaprezentuje nowe utwory z nadchodzącej płyty „Polished Space Program” – premiera wiosną 2017. Skład: Bukowski (Hokei, Duży Jack) – synths, Koszniec Karol (Komora A) – synths, Bebech (Duży Jack) – synths.
Więcej informacji: http://www.fb.com/XenonyBand