W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strefa Innych Brzmień prezentuje | Syny

Strefa Innych Brzmień prezentuje | Syny
Data rozpoczęcia 2015-12-04
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Kontakt Kierowniczka Pracowni Rozwoju Kompetencji Kadr Kultury
e-mail: a.wojciechowska@warsztatykultury.pl
Warsztaty Kultury w Lublinie
tel.: 81 533 08 18
fax: 81 533 08 18
www.warsztatykultury.pl
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Koncert

Na początku grudnia w ramach Strefy Innych Brzmień zobaczymy koncert zespołu, którego stylu nie da się zaszufladkować. Syny, bo o nich właśnie mowa, zaprezentują materiał z krążka pod tytułem „Orient”, który z powodzeniem można umieścić wśród najważniejszych płyt ostatnich lat w Polsce.  

 

Syny to duet, który tworzą Robert Piernikowski 1988. Po ośmiu miesiącach od wydania ich pierwszej płyty rośnie przekonanie, że „Orient” nie utonął w zalewie „hajpów słabego gówna” tylko postawił wciąż pnący się w górę monument. Dzięki konsekwencji i ciężkiej pracy połączonymi ze świetną produkcją i charyzmą, Syny stały się zjawiskiem skupiającym wokół siebie wciąż gęstniejącą grupę zaangażowanych odbiorców, chłonących dogłębnie odurzający klimat „Orientu”. Samą płytę można z powodzeniem umieścić wśród najważniejszych płyt ostatnich lat w Polsce.

 

Syny to styl, którego nie da się zaszufladkować, to szczery hiphopowy brud, głębokie echo dubu, smród analogowej elektroniki oraz przekaz, który dezorientuje i sprawia, że nie wiesz czy to jeszcze muzyka, czy już film.

 

Zachwycano się nimi w magazynie Pitchfork, poświęcając im dużą część relacji z festiwalu Unsound, a francuski Traxmag uznał ich „najpiękniejszym odkryciem festiwalu Nowa Muzyka”. Doceniono ich też w Polsce, czego potwierdzeniem jest nominacja do Nocnych Marków magazynu Aktivist. Po świetnie przyjętych występach na takich festiwalach jak Nowa Muzyka, Avant Art, Unsound czy Up To Date, duet rusza z jesienno-zimowymi koncertami w salach i klubach.

 

http://www.syny.bandcamp.com/

 

Strefa Innych Brzmień

Całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo. Od grudnia 2015, partnerem Strefy jest Fundacja Kaisera Söze.

www.innebrzmienia.eu