W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strefa Innych Brzmień: Resina

Strefa Innych Brzmień: Resina
Data rozpoczęcia 2016-11-25
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Resina – Karolina Rec, występująca solo pod nazwą RESINA, jako pierwsza polska artystka w historii podpisała na początku tego roku kontrakt płytowy z legendarną brytyjską wytwórnią FatCat Records, a dokładnie z jej „postklasycznym” oddziałem o nazwie „130701”.
Karolina od prawie 10 lat związaną jest z polską sceną niezależną współtworząc zespoły m.in. Maćka Cieślaka, Michała Bieli czy Natalii Fiedorczuk.

Debiutancki album Resiny ukazał się 30 września br. Jest to owoc eksperymentów łączących wiolonczelę i proste narzędzia elektroniczne. W efekcie, to czasem prawie piosenki, a czasem bardziej rozbudowane intuicyjne impresje. Ogniwem spajającym wszystkie kompozycje jest chęć poznania i wykorzystania nieoczywistych właściwości instrumentu.
Fat Cat Records zasłynęło odkryciem wielu kluczowych dla współczesnej alternatywy artystów (jak choćby Animal Collective, Múm czy Sigur Rós). Poprzez powołanie do życia sublabel’u 130701, nieformalnie stało się rodzicem tzw. nurtu post-klasycznego we współczesnej muzyce alternatywnej/instrumentalnej.

130701 w lipcu 2016 obchodziło 15-lecie istnienia, w związku z tym ukazała się wyjątkowa kompilacja z udziałem wszystkich jedenastu (byłych i obecnych) artystów związanych z wytwórnią. Obok utworów takich tuzów muzyki instrumentalnej jak Max Richter czy Jóhann Jóhannsson znalazła się również kompozycja Resiny.
Więcej informaci: http://www.fb.com/resinae