W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strefa Innych Brzmień ǀ William's Things Trio

Strefa Innych Brzmień ǀ William's Things Trio
Data rozpoczęcia 2021-12-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Koniec roku w Strefie Innych Brzmień to wizyta znanego już naszej festiwalowej widowni projektu William’s Things. Trio, dowodzone przez znakomitego klarnecistę Michała Górczyńskiego, tym razem odwiedzi nas z najnowszym, absolutnie świeżym programem pt. „The robots are coming”. Po świetnie przyjętych płytach eksplorujących m.in. poezję Williama Blake’a i Henrego Davida Thoreau, przyszedł czas by śmiało spojrzeć w przyszłość, w której roboty i sztuczna inteligencja będą odgrywać niebagatelną rolę, także w sferze muzyki i kultury. W tym właśnie duchu artyści pracowali nad najnowszą produkcją, gdzie poza klarnetami, pianinem i unikalnym wokalem Seana Palmera, ważny element stanowią maszyny. 

Sami artyści piszą o swojej produkcji:

Nuty napisane, próby zrobione, materiał nagrany. Idea nurtująca od lat Michała Górczyńskiego ujrzała w końcu światło dzienne. 10 utworów z opisanymi zachowaniami i dźwiękami robotów gotowe. Oto kolejna płyta William's Things Trio. Wybrana mikroduchowość współczesnego świata odkryta. Była poezja W. Blake'a, był las i H. D. Thoreau a teraz maszyny. „The robots are coming” tak brzmi tytuł wybranego wiersza amerykańskiego poety Kyle'a Dargan'a. Przyszłość jest taka, że to tylko preludium do coraz bardziej zaawansowanych modeli robotów, które delikatnie wchodzić będą w muzyczno-teatralną relację z wykonawcą i publicznością. Maskowanie mechaniczności, sublimowanie metalu, wydobywanie mikroemocjonalności z silników, poezja zamiast programowania i prędkość zamiast plastiku. Wojna z maszynami niech zawsze będzie wizją przesadzoną i niewłaściwą. Tylko piękno na złączach, które śpi w unieruchomieniu i braku mocy.

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.