W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Studenckie Spotkania z Tradycją – Sobótka

Data rozpoczęcia 2008-06-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Lubelski Klub Jeździecki, ul. Ciepła 7
Kategoria Akcja

„Sobótka, sobótka – dzień długi noc krótka”. Czerwcowe „Studenckie spotkanie z tradycją” to propozycja przypomnienia jak dawniej świętowano tą najkrótszą noc w roku. Tym razem zapraszamy do wspólnej zabawy – tańca, grania, wicia wianków i skakania przez ognisko. A noc choć krótka wypełniona po brzegi… Do tańca zagra kapela Wojciechowska. W programie również koncert cymbalistki – Iwony Szymanowskiej oraz opowieści o wróżbach i dawnych sobótkach.
„Studenckie spotkania z Tradycją” to cykl imprez przewidziany tak, aby najpełniej oddawał specyfikę tradycyjnego roku obrzędowego. To wyjątkowa okazja do spotkania z autentycznymi twórcami ludowymi, muzykami i śpiewakami, okazja do uczestnictwa w warsztatach i prelekcjach tematycznych. Uczestnicy mają niejednokrotnie szansę unikatowego kontaktu z tradycyjna kulturą ludową. Jest to kolejne przedsięwzięcie Lubelskiego środowiska folkowego, skierowane nie tylko ku studentom, ale do wszystkich zainteresowanych włączeniem się w twórcze działanie.
Organizacja spotkania zajmują się studenci UMCS – działający w ramach Orkiestry św. Mikołaja, Stowarzyszenia Animatorów Ruchu Folkowego oraz kołach naukowych – etnologów i folklorystów, kulturoznawców, etnolingwistów UMCS.

Kontakt z organizatorami: Monika Koziołek - 660566803

Najważniejsze wydarzenia cykliczne