W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Support Ukraine PIC | Nie zamykaj oczu – Wystawa poświęcona wojnie w Ukrainie

Support Ukraine PIC | Nie zamykaj oczu – Wystawa poświęcona wojnie w Ukrainie
Data rozpoczęcia 2022-03-11
Data zakończenia 2022-03-25
Miejsce Plac Łokietka w Lublinie
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa plakatów autorstwa najlepszych ukraińskich ilustratorów skupionych wokół kijowskiego Klubu Ilustratorów Pictoric. 

Prezentowane na wystawie plakaty pochodzą ze strony www.supportukraine-pic.com, która powstała, aby walczyć przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę i wspierać duchowo jej mieszkańców. To obraz aktualnej sytuacji w Ukrainie oraz komentarz do wojennej rzeczywistości, jaki ukraińscy twórcy chcą wysłać światu, by zwrócić uwagę na to, co naprawdę dzieje się w ich kraju.

Organizatorem wydarzenia są Warsztaty Kultury w Lublinie. Wystawa potrwa 2 tygodnie.

Klub Ilustratorów Pictoric to społeczność ukraińskich ilustratorów, artystów i grafików, z których każdy wyróżnia się unikalnym stylem, wpisującym się w najnowsze trendy w grafice. Klub realizuje międzynarodowe projekty z udziałem utalentowanych artystów z różnych krajów i promuje wysokiej jakości sztukę nowoczesną w Ukrainie i za granicą. Prace artystów kilkukrotnie były prezentowane podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia w Lublinie. Dziś autorzy Pictoric tworzą ilustracje, plakaty i komiksy, które wspierają Ukrainę i jej obywateli oraz inspirują świat do walki o wolność i demokrację. Odzwierciedlają horror na wschodniej granicy, ale dają również nadzieję na lepsze jutro. Ich celem jest propagowanie prawdziwych informacji o rzeczywistości, w której się znajdują.

Ilustratorzy ukazują heroizm mieszkańców i próby powstrzymania agresora. Ukraińcy łączą się niezależenie od zawodu czy pochodzenia i razem bronią europejskiej demokracji – zaznacza Emilia Kietlińska-Drozd z Warsztatów Kultury.

Twórcy zachęcają, aby publikować plakaty, dzielić się ilustracjami w mediach społecznościowych oraz organizować wystawy w przestrzeni publicznej.

W czasie, gdy syreny przeciwlotnicze wciąż wyją, a eksplozje odbijają się echem po niebie – nie zamykaj oczu. Wszyscy jesteśmy Ukraińcami. – podkreśla jeden z ilustratorów.