W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Sylwester Miejski 2019/2020
Data rozpoczęcia 2019-12-31
Miejsce plac Litewski
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Zabawa

Gwiazdami Sylwestrowej Nocy Przebojów będą Tomasz Momot Orkiestra oraz Natalia Wilk, Łukasz Jemioła i Tomasz Korpanty, którzy wystąpią w towarzystwie tancerzy lubelskiej formacji GAMZA. O oprawę muzyczną w klimacie tech-house zadba DJ Alan White.

Spektakl Fire Party – sylwestrowa propozycja dla rodzin z dziećmi, rozpocznie się o godz. 21 na placu Łokietka. Pokaz fireshow połączony z elementami kabaretu, stand-upu oraz prezentacją pirotechniki scenicznej wykona siedmioosobowy zespół artystyczny w składzie: Jakub Szwed i Fundacja Sztukmistrze/Kolektyw LŁ

Pełny program wydarzenia:

  • godz. 21:00 - pokaz fireshow „Fire Party” | Plac Łokietka
  • godz. 21:00 - DJ Alan White | scena główna pl. Litewski
  • godz. 22:30 - koncert Tomasz Momot Orkiestra oraz Natalia Wilk, Łukasz Jemioła, Tomasz Korpanty (część I) gościnnie wystąpią tancerze Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA”
  • godz. 23:55-00:10 - UROCZYSTE POWITANIE NOWEGO ROKU
  • godz. 00:10 - 00:30 - koncert Tomasz Momot Orkiestra oraz goście (część II)
  • godz. 00:30 - 01:00 - DJ Alan White

 Koncert nie odbyłby się bez wsparcia i inspiracji naszych Partnerów :

  1. Totalizator Sportowy "Lotto" oddział w Lublinie

2. Hurtownia reklamowa RZYM

3. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Lublinie

 

ARTYŚCI

Orkiestra Tomasz Momot Orkiestra to jeden z niewielu w Polsce klasycznych big-bandów jazzowych. Zespół, którego pomysłodawcą i założycielem jest dr Tomasz Momot, składa się z polskich muzyków sesyjnych i koncertuje od 2006 roku. Tomasz Momot jest autorem i aranżerem kilkuset kompozycji na różne składy – zarówno kameralne, złożone z wokalu i fortepianu, jak i bardzo rozbudowane, przedstawiane przez orkiestry klasyczne, chóry czy big-bandy. W swojej szeroko zakrojonej działalności muzycznej pełni rolę dyrygenta big-bandu i zespołów instrumentalnych oraz kierownika artystycznego wielu przedsięwzięć muzycznych, w tym również charytatywnych. Wszystkie kompozycje tworzone dla zespołu przez Tomasza Momota cieszą się uznaniem znakomitych wykonawców i prezentowane są w prestiżowych salach koncertowych na terenie całej Polski. Współpracę z Tomasz Momot Orkiestra podejmowało wielu artystów i zespołów cenionych na polskiej scenie muzycznej. Znaleźli się wśród nich m.in. Beata Kozidrak, Artur Gadowski, Krzysztof Cugowski, Kayah, Mieczysław Szcześniak, Urszula, Piotr Cugowski, Małgorzata Ostrowska, Kuba Badach, Katarzyna Cerekwicka, Justyna Steczkowska, Sławek Uniatowski, Krystyna Prońko, Tomasz Korpanty i wielu innych. Tomasz Momot Orkiestra bierze udział w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych i wydarzeniach kulturalnych. W repertuarze big-bandu znajdują się standardy muzyki jazzowej, muzyka rozrywkowa oraz utwory autorskie dyrygenta prezentowane podczas tras koncertowych po całej Polsce. Muzykę orkiestry możemy też usłyszeć na licznych płytach nagrywanych zarówno samodzielnie, jak i przy współudziale wybitnych artystów polskiej estrady.
Natalia Wilk Natalia Wilk to wokalistka, nauczyciel śpiewu, absolwentka wokalistyki na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Miała okazję sprawdzić się w różnorodnych przedsięwzięciach muzycznych oraz repertuarze. Poznała specyfikę zawodu wokalisty, gromadząc doświadczenie w muzycznych projektach i koncertach oraz współpracując z osobami z branży artystycznej. Występowała u boku znanych artystów: Krystyny Prońko, Włodka Pawlika, Marka Stefankiewicza, Marcina Pospieszalskiego, Tomasza Momota, Doroty Miśkiewicz, Kayah, Kuby Badacha, Sławka Uniatowskiego, Krzysztofa Cugowskiego, Artura Gadowskiego, Piotra Cugowskiego, Kasi Cerekwickiej, Piotra Shmidta, Klary. Na stałe współpracuje i współtworzy projekty z Tomaszem Momotem, Arturem Gadowskim i Włodkiem Pawlikiem.
Lukasz Jemiola Łukasz Jemioła - wokalista, songster, człowiek-piosenka. Specjalizuje się w piosenkach retro i nurcie americana, jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking. Łukasz Jemioła jako wokalista wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy. Z Pawlikiem współtworzył projekty: „Wieczorem” - z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” - z poezją Adama Zagajewskiego czy jazz-rockową kantaty „Myśląc Ojczyzna”. Łukasz Jemioła występował także z Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty. Na swoim koncie ma liczne realizacje telewizyjne dla TVP, TVN, POLSAT, takie jak: Sopot Top Hits Festiwal, X-Factor, Mrągowo i inne. W ciągu 15 lat pracy scenicznej dał setki koncertów na terenie całej Polski oraz w Austrii, Estonii, Słowacji i na Ukrainie. Łukasz Jemioła jest między innymi laureatem: nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii: muzyka, I nagrody na Grechuta Festiwal w 2014 roku, głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2009 roku, nagrody za najlepszy recital z piosenkami retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro w 2015 roku, I nagroda Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu w 2012 roku, dwukrotnie Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce.
Tomasz Korpanty

Tomasz Korpanty – z zamiłowania i wykształcenia muzyk. Autor muzyki i tekstów, wokalista i gitarzysta. Już jako dziecko był bardzo zafascynowany światem dźwięku. Od najmłodszych lat szkolnych śpiewał w różnych formacjach oraz zespołach muzycznych. Już wówczas jego największym marzeniem stało się tworzenie i wykonywanie własnej muzyki.
Zachęcony sukcesami w różnych konkursach wokalistów i zespołów amatorskich, postanowił konsekwentnie podążać tą drogą. W 1997 roku wyjechał w trasę koncertową z Varius Manx, jako gitarzysta. W 2003 roku został finalistą IV Twojej Drogi do Gwiazd. Wówczas swoje życie artystyczne związał z Krakowem, będąc jednocześnie studentem Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie pod okiem prof. Renaty Danel szlifował swój talent wokalny. W 2005 roku założył wraz z Pawłem Pasieckim zespół Be Free. Dokonali wówczas interesującej sesji nagraniowej, w studiu w Izabelinie wraz kilkoma znanymi muzykami sesyjnymi (m.in. Michałem Dąbrówką, Maciejem Gładyszek oraz Zbigniewem Krebsem).

Od 2006 roku jest członkiem zespołu Andrzeja „Piaska” Piasecznego. Obecnie Tomasz Korpanty mieszka i tworzy w Warszawie. Teksty pisane przez niego charakteryzują się głębią treści.
Z powodzeniem tworzy w języku polskim, jak również w języku angielskim. Dzięki swojej wszechstronności wokalnej, zajmuje się również zawodowo udzielaniem głosu w programach telewizyjnych i radiowych.

DJ Alan White DJ Alan White (Wojtek Bednarczyk) W latach 1991-93 inspirator działań projektu muzycznego pod nazwą „Black Day”. Od 8 lat miksuje z czarnych krążków. W 1993 rozpoczął prace jako Dj radiowy, dzięki czemu od 1995 utworzył i prowadził program „Reakcja Techniczna” na antenie Radia Centrum 98.2 fm (od 1999 audycja ta powstawała przy współpracy z magazynem Techno Party). Alan White trzykrotnie wziął udział w imprezach z cyklu Marlboro Dj Night, grając m.in. z Krisem Spilit i Tomem Wilsonem. Zasłynął jako organizator największych imprez po wschodniej stronie Wisły z udziałem renomowanych Dj’ów z Polski i zagranicy. Uczestniczył w „Water Festival 2002”, dwukrotnie brał udział w imprezie „Noc Pojednania” w Techno Planet z Dj'ami: Pascal F.E.O.S, Disko, Talla. Zagrał na „Mayday Polska 2001” oraz „Mayday Polska Culture Flash 2002” z takimi gwiazdami jak: Westbam, Blank & Jones, Tasaka, Moguai, La Di Da, Hardy Hard, Tobie Neumann, Paul Van Dyk, Takkyu Ishino, Taucher, Chris Liebing. W poznańskim Eskulapie grał u boku takich gwiazd jak: Marco Bailey, Chris Liberator, Redhead, Electric Indigo, Cosmo, Misjash, Paul Mac, Marc Snow oraz Mijk Van Dijk. Wystąpił również w Belgii w 1999 r., wkrótce wybiera się na trasę po Niemczech. Odwiedził największe i najważniejsze kluby w całej Polsce utrzymując stałą współpracę z niektórymi z nich. Preferencje muzyczne Alana White’a to progressive pumpin techno, techno, tech-house, house.
Gamza Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „G A M Z A” jest jedną z najstarszych w Lublinie taneczną grupą artystyczną. Zrzesza w swoim kręgu studentów nie tylko Politechniki, ale i pozostałych Uczelni Lublina. Głównym celem realizowanym przez FTT PL „G A M Z A” jest popularyzacja tańca towarzyskiego w środowisku akademickim i zachęcenie studentów do uprawiania tej artystycznej dyscypliny, jako relaksu po dniu przepełnionym wysiłkiem umysłowym. „GAMZA” to formacja osób chcących dobrze tańczyć. Wielu studentów twierdzi, że przed zdobyciem tytułu magistra, to już ostatni, w miarę bezstresowy okres na naukę tańca, umiejętności cenionej w towarzystwie.
  Fundacja Sztukmistrze. Od 2011 roku Fundacja organizuje Żonglerską Lubelską Konwencję – spotkanie miłośników nowego cyrku z Polski i zagranicy, a od 2014 Cyrkulacje – jedyny w Polsce konkurs etiud nowocyrkowych, wspierając twórców merytorycznie i finansowo. Fundacja prowadzi systematyczne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach Akademii Sztukmistrzów, zaprasza również na cykliczne Variete – cyrkowe pokazy w kabaretowej oprawie.
Fundacja Sztukmistrze promuje metodę pedagogiki cyrku, jako efektywnej i efektownej formy edukacyjno-terapeutycznej pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jest to połączenie nauki aktywności ruchowych (wywodzących się m. in. z cyrku) z pedagogicznymi i psychologicznymi treściami i celami. W 2018 roku Fundacja Sztukmistrze otrzymała Nagrodę Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej