W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sylwestrowy spektakl muzyczny „BODO...tanga"

Sylwestrowy spektakl muzyczny „BODO...tanga"
Data rozpoczęcia 2019-12-31
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Kategoria Zabawa

Jak co roku, Teatr Stary zaprasza do wspólnego spędzenia sylwestrowego wieczoru. 

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa spektakl muzyczny „BODO...tanga", w którym Joanna Juszczak i Radosław Elis, aktorzy Teatru Muzycznego i Teatru Nowego w Poznaniu, będą nas przekonywać, że nie wszyscy mężczyźni to dranie, że kobiecy sex appeal nie musi być bronią śmiertelną, a godzina dziewiąta nie musi być jedyną, kiedy ONA i ON mogą się spotkać...

„Już taki jestem zimny drań”, „Sex appeal to nasza broń kobieca”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, to tytuły piosenek, które znamy niemal wszyscy, to piękne i wpadające w ucho melodie... Melodie, które - o czym być może nie każdy już dziś pamięta - śpiewał przed laty Eugeniusz Bodo, a które dzisiaj potrafi zanucić każdy…

Wystąpią: 

  • Joanna Juszczak - śpiew
  • Radosław Elis– śpiew
  • Jan Zeyland – fortepian
  • Michał Gajda – akordeon
  • Krzysztof Samela– kontrabas
  • Mirosław Kamiński–perkusja


Joanna Juszczak - aktorka scen muzycznych. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu solowego prof. Wojciecha Maciejowskiego. Swoje umiejętności doskonaliła podczas Mistrzowskich Kursów Wokalnych. Ukończyła z wyróżnieniem Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu oraz Studium Musicalowe w Poznaniu. W roku 2013 zdała międzynarodowy egzamin muzyczny otrzymując dyplom Rady Brytyjskich Królewskich Szkół Muzycznych.Swoje zainteresowania muzyką i teatrem rozwijała od najmłodszych lat, biorąc udział w licznych warsztatach wokalno-aktorskich a także festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Z Teatrem Muzycznym w Poznaniu związana jest od 2012 roku. Występowała gościnnie w Teatrze Polskim w Poznaniu. Od 2019 roku współpracuje z zespołem „GantleSwing”.

Radosław Elis - aktor filmowy i teatralny oraz wokalista. W 1998 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W latach 1998-2001 pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie. Od 2002 roku związany jest z Teatrem Nowym w Poznaniu. Współpraca ze sceną poznańską zaowocowała takimi rolami jak: Raskolnikow („Zbrodnia i kara”), Segismundo („Życie jest snem”), Artur („Tango”), czy Don Juan („Don Juan”). W 2011 został uhonorowany Medalem Młodej Sztuki. Odtwórca głównej roli (Chris) w musicalu Miss Sajgon w Teatrze Roma w Warszawie. Brał udział w wielu spektaklach i widowiskach muzycznych (m.in. w „Śnie nocy letniej” w reż. Wojciecha Kościelniaka, „Księżniczce czardasza” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza). Od 2001 roku współpracuje z Jerzym Satanowskim („Stachura czyli list do pozostałych”, „Życie to nie teatr”, „Mr. Barańczak”). Przez wiele lat odtwórca postaci Mirka Gabriela w serialu „Złotopolscy”.

Jacek Skowroński - pianista, aranżer i kompozytor. Ukończył klasę fortepianu w poznańskim Liceum Muzycznym, następnie studiował kompozycję w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Przez wiele lat współpracował z Hanną Banaszak, z którą zagrał tysiące koncertów i dla której zaaranżował wiele piosenek oraz brał udział w nagraniu kilku płyt. Czynnie współpracuje z wieloma teatrami; na tym polu pracował m. in. z Andrzejem Poniedzielskim. Zaaranżował płytę Zbieram siebie Elżbiety Adamiak, był też kierownikiem muzycznym i aranżerem dużych telewizyjnych benefisów (H. Banaszak, E. Adamiak). Jako pianista współpracował z Felicjanem Andrzejczakiem (ex-wokalista Budki Suflera), Olgą Bończyk, Hanną Śleszyńską, Katarzyną Jamróz oraz wokalistą grupy Bad Boys Blue, R. C. Ferreira. Brał udział w monumentalnych produkcjach: Poznański Koncert Noworoczny, LA LA LAND in concert, Ciao Italia, Wodecki Symfonicznie (w ostatnim przypadku był kierownikiem muzycznym, pianistą i aranżerem).

Michał Gajda - doktor sztuki muzycznej. Ukończył z wyróżnieniem poznańską Akademię Muzyczną na wydziale instrumentalnym w klasie akordeonu u prof. Jerzego Kaszuby. Jest laureatem wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in.: w Bratysławie, Castelfidardo, Klinghental, Ragusie/Sycylia, Wiedniu i in. Jedne z ostatnich osiągnięć to I nagroda na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2014) oraz II nagroda w kat. muzyki kameralnej podczas 23 Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Przemyślu (2014). W maju 2014 roku zadebiutował w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz na uniwersytetach w Radford i Jacksonville (USA). Jest wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz laureatem prestiżowego Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2012). Współzałożyciel zespołów takich, jak: Simitu Duo, New Poznan Accordion Duo, Trio New Harmony, ClassZmer.

Krzysztof Samela - kontrabasista i gitarzysta basowy, muzyk sesyjny, muzykoterapeuta i nauczyciel akademicki. Po za wykształceniem muzycznym ukończył dwa (magisterskie) kierunki humanistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – kulturoznawstwo, filozofię, a także (podyplomowo) arteterapięWspółpracował z wieloma gwiazdami polskiej muzyki i teatru (min. ze Stanisławą Celińską, Katarzyną Skrzynecką, Krzysztofem Majchrzakiem, Justyną Szafran, Maciejem Maleńczukiem, czy Robertem Janowskim) oraz gwiazdami światowego formatu (min. Vladimir Cosma, Gordon Haskel). Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt, kilkunastu audycji telewizyjnych i radiowych oraz trzech filmów fabularnych. Pełnił funkcję dyrektora artystycznego I festiwalu i konkursu „RCK ProJazz” w Kołobrzegu.Krzysztof Samela jest stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury (2014), autorem książki, cyklu artykułów popularyzujących terapie kulturowe oraz kilku publikacji naukowych w dziedzinie muzykoterapii. Od 2015 roku jest prezesem Stowarzyszenia Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt, gdzie w ramach ogólnopolskiego projektu "Dni Sztuki i Zdrowia" organizuje charytatywne działania artystyczne i arteterapeutyczne dla pacjentów i pensjonariuszy ośrodków opiekuńczo - leczniczych, szpitali i hospicjów.

Mirosław Kamiński - perkusista, muzyk sesyjny i nauczyciel. Jak widać z wielkości przygotowanej notatki, najskromniejszy członek formacji „BODO...tanga”. Pełen humoru perkusista zaspokajający szerokie gusta odbiorców sztuki muzycznej, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Swobodnie czuje się zarówno w okolicach wyrafinowanego jazzu, jak i ciężkiego rocka. Mirosław Kamiński od wielu lat jest członkiem legendarnej grupy rockowej –„Lombard”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej