W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sztuka w galerii i sztuka ulicy | NOC MUZEÓW

Sztuka w galerii i sztuka ulicy | NOC MUZEÓW
Data rozpoczęcia 2021-05-15
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Galeria Labirynt w Lublinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Błyskotliwe, dowcipne, nieprzebierające w słowach – takie były hasła strajkujących kobiet. A co piszczy w lubelskiej sztuce? To już ostatnie dni, aby w Galerii Labirynt zobaczyć wystawy „Nigdy nie będziesz szła sama” i „Powiększenie 2”.

„Nigdy nie będziesz szła sama” stanowi dokumentację manifestacji, które ogarnęły całą Polskę po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Wystawę tworzą transparenty, kartony, wlepki, grafiki, zdjęcia i wideo. Prezentuje oddolny ruch, którego siły i skali nikt się nie spodziewał, ukazuje też gniew i mobilizację kobiet, które postanowiły walczyć o swoje sprawa. Z kolei hasła zaczerpnięte ze strajków przez długi czas funkcjonowały w internecie, stanowiąc przykład gwałtownych emocji, ale także erudycji, dowcipu i słowotwórstwa. Wszystkie te prace przyniesione przez uczestniczki i uczestników protestów układają się w opowieść o jednym z  największych ruchów społecznych ostatnich lat.

15 maja Galeria Labirynt zaprasza na oprowadzanie z latarkami po wystawie „Nigdy nie będziesz szła sama” podczas Nocy Muzeów 2021. Światło na prezentowane eksponaty rzucą latarki. Oprowadzanie będzie okazją do dzielenia się historiami związanymi z poszczególnymi banerami. Po oprowadzaniu organizatorzy zapraszają do Otwartego Studia Transparentów – jeśli będziesz chciał/a, możesz stworzyć swój własny manifest.

Wstęp jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Wystawę „Nigdy nie będziesz szła sama” (Galeria Labirynt, ul Popiełuszki 5, godz. 14-22) jest czynne do 16 maja.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej