W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Szukaj w snach". Koncert kołysanek / Teatr Stary w Lublinie

"Szukaj w snach". Koncert kołysanek / Teatr Stary w Lublinie
Data rozpoczęcia 2023-09-24
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I-70 zł, II-50 zł, III-35 zł, IV-20 zł
Kategoria Koncert

Śpiew: Natalia Kukulska
Muzyka: Marek Napiórkowski
Słowa: Włodzimierz Wysocki

Zespół w składzie: Marek Napiórkowski, Michał Dąbrówka, Marcin Górny, Paweł Pańta
Scenografia: Katarzyna Jeznach
Czas trwania: 60 

"Kochasz muzykę i masz dziecko? Kochasz muzykę, ale nie masz dziecka? To bez znaczenia. Na spektakl Szukaj w snach do Teatru Starego w Lublinie warto się udać w każdym przypadku. …Piękne, mądre piosenki dla dzieci."

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

"Obcując z kołysanką nieinfantylną, dzieci nabierają smaku do sztuki"

Maria Brzezińska, Gazeta w Lublinie

"Trafiają się prawdziwe perły. Kołysanka Mały misiu śpij to ta sama klasa, co utwory Weather Report czy Johna McLaughlina."

Andrzej Kowalczyk, Kurier Lubelski

Natalia Kukulska - jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. 

W swoje “dorosłej” karierze nagrała dwanaście solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą nagrodzony został akustyczny album „Szukaj w snach” nagrany z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim.

Wydany w 2020 roku album “Czułe struny” zawiera wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Wydawnictwo spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem branży muzycznej oraz publiczności, błyskawicznie osiągając status Platynowej Płyty i doczekało się edycji specjalnej wzbogaconej o niespodziewane duety, a także anglojęzyczne wersje utworów.

W 2021 roku wokalistka obchodziła 25-lecie pracy artystycznej, co uczciła wyjątkowym wydawnictwem “Jednogłośna”, a także udziałem w formacie “MTV Unplugged”

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą jazzowym, a także kompozytorem. Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując własny, niepowtarzalny, trudny do zaszufladkowania język muzyczny. Z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas bowiem w coraz ciekawsze światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia.

Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników „Jazz Forum”, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytyków muzycznych – szesnastokrotnie nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC”, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia. Za nagraną wraz z orkiestrą AUKSO płytę „String Theory” otrzymał nagrodę O!śnienia Onetu w 2023 roku. Realizuje się także jako kompozytor muzyki teatralnej i filmowej. Za ścieżkę dźwiękową do filmu „Bejbis” Andrzeja Saramonowicza otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” 2023 oraz Nagrodę Publiczności w konkursie Krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej. Wyróżniony za muzykę do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej podczas 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019. Spełnia się także jako kompozytor muzyki teatralnej. 

Od grudnia 2017 roku prowadził autorską audycję „Dźwięki nieoczywiste” na antenie radia Chilli Zet, a obecnie jest gospodarzem audycji „Napiór w eterze” na antenie Radia Nowy Świat.

Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami m. in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Anną Marią Jopek, Dhaferem Youssefem, Angélique Kidjo, Grégoirem Maretem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz. Jest autorem  Koncertował m. in. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Bilety: I-70 zł, II-50 zł, III-35 zł, IV-20 zł 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej