W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Taneczne show grupy „Gamza”

Taneczne show grupy „Gamza”
Data rozpoczęcia 2014-09-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie autorskie

Inspiracją do powstania widowiska scenicznego BURLESQUE stał się film o tym samym tytule, w którym wystąpiły m.in. gwiazdy amerykańskiego show biznesu: Cristina Aguilera i Cheer. Magia nowojorskiego kabaretu i burleski została przeniesiona na lubelskie sceny za pośrednictwem Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA. Oparte na standardach jazzowych utwory elektryzują zarówno tancerzy, jak i publiczność. Wszyscy mogą poczuć klimat uwodzicielskiego tanga, szalonego quickstepa, żywiołowej cha-chy czy zmysłowej rumby. Nawet walc wiedeński nabiera niekonwencjonalnego charakteru. Aby oczarować widza GAMZA zmieniła całkowicie swój sceniczny wizerunek. Specjalne rekwizyty, tancerki w perukach, tancerze w kapeluszach, pióra, szelki, nowe stroje, potęgują odbiór spektaklu.

Premiera BURLESQUE odbyła się w lutym 2014 roku.Widzowie będą mieli również okazję do obejrzenia choreografii tańców standardowych i latynoamerykańskich do muzyki największych światowych przebojów.

Powiązane:

Dom Kultury LSM