W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Targi Małych Wydawców
Data rozpoczęcia 2021-06-25
Data zakończenia 2021-06-27
Miejsce Błonia pod Zamkiem
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

W Polsce, podobnie jak na całym świecie, od wielu lat istnieje i prężnie rozwija się niezależna scena muzyczna. Dziesiątki, a nawet setki małych i malutkich wytwórni płytowych wydaje nieprzerwanie tysiące tytułów rocznie. Są różnorodne stylistycznie (od punk rocka aż do eksperymentów elektronicznych) i na ogół pojawiają się w małych nakładach. Większości z nich nie znajdziemy w tradycyjnych sklepach płytowych, należy ich za to szukać na stronach internetowych wytwórni oraz w kilku sklepach i dystrybucjach internetowych.

Targi Małych Wydawców świetnie wpisały się w ideę festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, gdyż to właśnie z niezależnej sceny wydawniczej pochodzi przecież znakomita większość wykonawców prezentowanych na naszych scenach.

W tym roku po raz kolejny na festiwalu pojawią się niezależni wydawcy muzyczni z całej Polski wraz ze swoimi płytami, kasetami i być może także innymi nośnikami dźwięku. Poprzednie Targi Małych Wydawców cieszyły się dużym zainteresowaniem, a fani muzyki mogli kupić płyty bezpośrednio od wydawców, podyskutować, czy po prostu sprawdzić, jakie tytuły wydaje się aktualnie na scenie niezależnej.

Labele, które znajdziecie na targach:

  • Antena Krzyku (pt-sob)
  • Bocian (sob)
  • Gusstaff (pt-sob)
  • Heavy Medication (sob)
  • Instant Classic (pt)
  • Requiem (sob)

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2021

Informacja o wejściówkach