W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

TDC - TYPE DIRECTORS CLUB 2017 | Wernisaż

TDC - TYPE DIRECTORS CLUB 2017 | Wernisaż
Data rozpoczęcia 2017-11-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Organizator The Type Directors Club, Studio Sztuki PJATK, Dom Słów - Izba Drukarstwa
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Kolejna wystawa pokonkursowa TDC - TYPE DIRECTORS CLUB w Domu Słów – Izbie Drukarstwa, tym razem zaprezentowane zostaną najlepsze projekty typograficzne i projekty krojów pism z całego świata, wyłonione w dorocznym konkursie na najlepszy projekt typograficzny roku – TDC63 – Komunikacja wizualna i TDC20 – krój pisma.

Type Directors Club jest profesjonalną organizacją non-profit, której misją jest typograficzna edukacja międzynarodowej społeczności projektantów komunikacji wizualnej.

Dominantą wystawy jest projektowanie w oparciu o tekst. Na wystawie zobaczymy zarówno przykłady projektów graficznych tworzonych na potrzeby Internetu, projekty książek, magazynów, identyfikacje marek i informacji branżowej, logotypy, reklamy, plakaty, opakowania oraz typografię video i zwycięskie kroje pism, które na przestrzeni ostatniego roku zyskały uznanie branży.

Wyboru i oceny projektów graficznych TDC63 na postawie ponad 1800 zgłoszeń z 52 krajów dokonało międzynarodowe jury pod przewodnictwem: Joe Newtona ( Anderson + Newton Design) i Angeli Voulganas (The Graphic Office) oraz justy reprezentujące firmy: Spencer Charles Design, Red Peak Group, Amazon, Sudtipos, Uppercase, FrenchType.

Do konkursu TDC20 zgłoszono ponad 200 nowych krojów pism, z których jury kierowane przez Dana Rhatigana z Adobe Systems wybrało 15 najlepszych.

Zwycięskie projekty prezentowane są na ośmiu podróżujących wystawach w w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Anglii, Francji, Niemczech, Indonezji, Izraelu, Japonii, Polsce, Rosji, Korei Południowej, Hiszpanii, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie. Wystawa pokazywana jest także w ramach konferencji branżowych takich jak ATypI, TypeCon, czy Adobe MAX.

Wystawie towarzyszy katalog Typography 38, zaprojektowany przez włoskie studio projektowe LeftLoft z Mediolanu, opublikowane przez Verlag Hermann Schmidt.

Organizatorzy: The Type Directors Club, Studio Sztuki PJATK, Dom Słów - Izba Drukarstwa.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.
​Ekspozycja do 31.12.2017.