W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

TDC64 – pokaz animacji typograficznych i nagrodzonych publikacji

TDC64 – pokaz animacji typograficznych i nagrodzonych publikacji
Data rozpoczęcia 2018-12-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Izba Drukarstwa, Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

W Domu Słów trwa doroczna wystawa Type Directors Club prezentująca najlepsze projekty typograficzne i kroje pism świata. W jej ramach 6 grudnia odbędzie się prezentacja animacji typograficznych nagrodzonych w ramach konkursu TDC64. Dodatkowo podczas spotkania będzie można obejrzeć wyróżnione publikacje książkowe, których na co dzień nie można przejrzeć w całości.

Type Directors Club jest profesjonalną organizacją non-profit, której misją jest typograficzna edukacja międzynarodowej społeczności projektantów komunikacji wizualnej. Dominantą dorocznej wystawy konkursowej jest projektowanie w oparciu o tekst. Na wystawie zobaczymy zarówno przykłady projektów graficznych tworzonych na potrzeby Internetu, projekty książek, magazynów, identyfikacje marek i informacji branżowej, logotypy, reklamy, plakaty, opakowania, typografię ruchomą i zwycięskie kroje pism, które na przestrzeni ostatniego roku zyskały uznanie branży.

Zwycięskie projekty prezentowane są na ośmiu podróżujących wystawach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Anglii, Francji, Niemczech, Indonezji, Izraelu, Japonii, Polsce, Rosji, Korei Południowej, Hiszpanii, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie. Wystawa pokazywana jest także w ramach konferencji branżowych takich jak ATypI, TypeCon, czy Adobe MAX.

Konkurs: TDC64 – komunikacja wizualna
Wyboru i oceny projektów graficznych TDC64 na postawie ponad 2000 zgłoszeń z 55 krajó w dokonało mi ędzynarodowe jury, któremu przewodniczą Catherine Casalino i Christopher Sergio . W skład jury wchodzą: Bryony Gomez-Palacio, Gemma O ’Brien, Jon(athan) Key, Mike Essl, Natasha Jen, Nicholas Blechman, Susan Sellers.

Konkurs: TDC21 – krój pisma
Do konkursu TDC21 zgłoszono ponad 225 nowych krojów pism z 39 krajów. Jury kierowane przez Elizabeth Carey Smith, (w składzie Sahar Afshar, Verena Gerlach, YuJune Park, Dyana Weissman) wybrało 18 najlepszych projektów.

Organizatorzy:

  • The Type Directors Club
  • Studio Sztuki PJATK
  • Dom Słów – Izba Drukarstwa