W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Czytelni Dramatu – Ony

Teatr Czytelni Dramatu – Ony
Data rozpoczęcia 2015-05-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Kategoria Warsztaty

na podstawie sztuki Marty Guśniowskiej „Ony”
reżyseria i elementy scenografii: Daniel Adamczyk; występują: Anna Dudziak, Krystyna Jabczyńska, Kacper Kubiec, Justyna Kazek, Jarosław Tomica; scenografia i kostiumy: Magdalena Franczak; muzyka: Szczepan Pospieszalski; dźwięk: Tomasz Kraśkiewicz; światło: Michał Mirgos; produkcja: Dorota Łukasik

„Po co człowiekowi baśnie? Kiedyś uczono nas, że po to, byśmy wyciągali z nich morały, żebyśmy wiedzieli, że wilk jest zły, a lisek chytry. Tymczasem baśnie powstawały i wciąż powstają także po to, by uciec do innego świata – pełnego przygód, magii, ale też niebezpieczeństw. Piotruś Pan i Wendy, Alicja, Adaś Niezgódka, rodzeństwo Pavensie czy Harry Potter uciekają od bolesnej rzeczywistości, by gdzie indziej przeżyć to, czego nie mogą doświadczyć w normalnym życiu. Jednak sednem najmądrzejszych baśni nie jest sama ucieczka, przygody i czary, ale to że ten inny świat potrafi nauczyć bohaterów, jak radzić sobie z problemami bez czarodziejskich różdżek, umiejętności latania, magicznych doradców czy przyjaciół. Mądre baśnie uczą bowiem nie tyle ucieczki, co powrotu do rzeczywistości.

Na taką właśnie mądrą historię opartą na sztuce Marty Guśniowskiej Ony zaprasza Teatr Czytelni Dramatu. Jej tytułowy bohater musi się zmierzyć z własnym cierpieniem i samotnością, by zrozumieć, na czym tak naprawdę polega miłość i odpowiedzialność. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu swojego ojca-pirata, a po drodze spotka Diabła Morskiego, Czarnoksiężników, Olbrzyma, dziwne zamki i miasta, w których uważny widz dostrzeże wiele z tej najbliższej nam rzeczywistości. Cała ta magiczna podróż bohatera wyprowadzona zostanie z opowieści, by pokazać, że w czasach, gdy wszystko jest naoczne, widzialne i w 3D, przy pomocy wyobraźni można wciąż stworzyć na scenie barwny i fascynujący świat oparty na słowie”.
Jarosław Cymerman

Spektakl kierowany do widzów w wieku gimnazjalno-licealnym oraz dorosłych, dozwolony od lat 8

bilet: 15/20 zł
kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl