W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr im. Stefana Jaracza "Obudź się i poczuj smak kawy"

Teatr im. Stefana Jaracza "Obudź się i poczuj smak kawy"
Data rozpoczęcia 2012-11-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Monodramy Erica Bogosiana. Trzecia część tryptyku w wykonaniu Bronisława Wrocławskiego. Pozostałe części tryptyku w Teatrze Starym: 16 i 17 listopada.

Kolejny po „Seksie, prochach i rock’n’rollu” i „Czołem wbijając gwoździe w podłogę” monodram w niezrównanej interpretacji Bronisława Wrocławskiego. O ile „Seks, prochy i rock & roll” był próbą kalejdoskopowej prezentacji postaci świata zewnętrznego, a „Czołem wbijając gwoździe w podłogę” próbą opowieści poprzez konwencję talk – show o widzach teatralnych, o tyle trzecie przedstawienie jest przede wszystkim skoncentrowane na postaciach aktora i specyficznej relacji z widzem, jaka zawiązuje się w monodramach Bogosiana.

Pomysłem na ten spektakl jest przeniesienie punktu ciężkości z kreowanych postaci na samą osobę aktora jako głównego bohatera dramatu, a tym samym próba przekroczenia konwencjonalnej granicy między sceną a widownią.

Trzecia część jest dopełnieniem cyklu, a zarazem rozliczeniem się reżysera i aktora z recepcją poprzednich monodramatów.

Spektakl zdobył Nagrodę Specjalną Prezydenta Wrocławia oraz Grand Prix Geras na 40. Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł
Karnet na trzy monodramy: I-90 zł, II-60 zł, III-30 zł. Opcja "Kup bilet" dotyczy tylko pojedynczych monodramów i rezerwacji. Karnet do kupienia tylko w kasie teatru.