W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Jednego Aktora „Księga Hioba”

Teatr Jednego Aktora „Księga Hioba”
Data rozpoczęcia 2011-12-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

wykonanie: Stanisława Celińska
opracowanie muzyczne i akompaniament: Tomasz Bajerski

Spektakl oparty na fragmentach Starego Testamentu w tłumaczeniu Czesława Miłosza oraz „Pieśniach” i „Trenach” Jana Kochanowskiego

Kościół pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej, ul. Roztocze 1, dojazd z centrum liniami 10, 26, 150, 151 (przystanek Rzemieślnicza)
Stanisław Celińska – wybitna polska aktora telewizyjna, teatralna i filmowa. Z powodzeniem gra różnorodne role u takich reżyserów jak: Andrzej Wajda, Krzysztof Warlikowski, Wojciech Marczewski, Stanisław Bareja, Jerzy Stuhr. Monodram „Księga Hioba” przed laty grany pod tytułem „De profundis” pokazuje inne oblicze aktorki zdolnej do niemal mistycznego scenicznego uniesienia.

„Powściągliwa w intonacjach, krzykach, szeptach, gestach. Z twarzą spokojną. Taktowna, dyskretna, obecna tylko poniekąd, rzekłbym – obecna doskonałą nieobecnością. Dojmująca Była bólem, co brzydzi się patosem. Bólem z małej litery, dyskretnym, nienachalnym, powszednim. Nie do obejścia. Nie do zapomnienia. Bólem wiernym. Pokazała oczywistość: ziemia HUS jest tu. Pod krzesłami, na których ludzie usiedli na chwilę, na godzinę, by zmęczonym butom dać odpocząć w drodze skądś dokądś. I posłuchać jak niewysoka pani pozwala brzęczeć starym słowom, które dobrze znamy i wciąż nie wiemy, co z nimi zrobić”

Paweł Głowacki

Wydarzenie organizowane jest we współpracy Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” z Parafią św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie

wstęp wolny