W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Teatr Korez "2"
Data rozpoczęcia 2013-02-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Reżyseria: Robert Talarczyk
Występują: Grażyna Bułka, Mirosław Neinert

Zabawna, bezpretensjonalna sztuka, w której dwójka aktorów (świetni Grażyna Bułka i Mirosław Neinert) odgrywają kilka par postaci, gości pewnego baru i jego właścicieli. Mikroscenki tworzą śmieszne i smutne zarazem obrazy męsko-damskich relacji.
Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

2 - sztuka o mężczyźnie i kobiecie.
A w tle bar.
Szafa grająca.
Stolik, dwa krzesła. Cały świat.
I tylko dwójka aktorów.
Grażyna Bułka i Mirosław Neinert.
I kilkanaście postaci, które pojawiają się w tym mikrokosmosie,
przesyconym wonią alkoholu i tytoniowego dymu.
"Kawa i papierosy" po korezowemu.
Mężczyzna i kobieta.
Miłość, nienawiść, pożądanie, flirt, zdrada i historie.
O nim o niej...
Na niewielkiej przestrzeni, bo obu stronach wyimaginowanego baru, rozgrywają się sceny, wobec których trudno pozostać obojętnym. Właściciele lokalu od początku odnoszą się do siebie z agresją, mającą źródło w traumie sprzed lat. Klienci baru rekrutują się z różnych środowisk; wpadają na chwilę, by przy piwie zapomnieć o swoich problemach, oderwać się od codzienności lub po prostu zabawić się.

Jest "2" sztuką o mężczyźnie i kobiecie, ale także opowieścią o różnych receptach na szczęście. Od pierwszych minut stawia się tu pytanie o przyczyny trwania w związkach dalekich od ideału, o siłę trudnej, skazanej na ciągłe niepowodzenia i wyrzeczenia, miłości. Klienci baru niechcący odsłaniają przed publicznością; traktowaną jako kolejni bywalcy; swoje najintymniejsze sekrety. Otwierają się w stopniu dla nich samych czasem niezrozumiałym i wciąż szokują.

Bilety: I - 30 zł, II - 20 zł, III - 10 zł
Godziny otwarcia kasy teatru: poniedziałek i czwartek 10.00 - 16.00; wtorek, środa i piątek 10.00 - 18.00; oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem. Wejście do kasy od ulicy Dominikańskiej. Tel: 81 466 59 25; info@teatrstary.eu