W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr: Mateusz Nowak "Od przodu i od tyłu"

Teatr: Mateusz Nowak "Od przodu i od tyłu"
Data rozpoczęcia 2014-12-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spektakl

Monodram Mateusza Nowaka, inspirowany powieścią Karola Zbyszewskiego Niemcewicz od przodu i tyłu, skoncentrowany jest wokół XVIII-wiecznej Polski w przededniu jej upadku. Świetny tekst otrzymał najpierw stypendium Prezydenta Miasta Lublina, a później liczne nagrody, m.in. Nagrodę za najlepsze przedstawienie festiwalu na 12. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie, Nagrodę Publiczności Na Festiwalu Festiwali - 29. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora, Nagrodę Indywidualna Bogusława Kierca oraz Nagroda Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru na 48. Międzynarodowych Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora

Treść monodramu skoncentrowana jest wokół XVIII-wiecznej Polski w przededniu jej upadku. W swej powieści, która jest niedoszłą pracą doktorską, Karol Zbyszewski wyśmiewa z równą werwą polityków ze zwalczających się obozów, duchowieństwo, wojsko, nie oszczędzając też króla ani głównego bohatera, autora Powrotu posła.

Reżyseria:Stanisław Miedziewski, Mateusz Nowak
Wykonanie: Mateusz Nowak
Kostium: Magdalena Franczak

Bilety: I - 20 zł, II - 15 zł, III - 10 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej