W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr na Woli „Koziołek Matołek”

Teatr na Woli „Koziołek Matołek”
Data rozpoczęcia 2012-03-18
Godzina rozpoczęcia 16:00
Kategoria Spektakl

Włoska mafia, zające okradające podróżnych i makabryczne czarownice. Wbrew pozorom to nie scenariusz fantastycznej gry fabularnej, ale elementy nowej adaptacji kultowego polskiego komiksu dla dzieci „Koziołek Matołek” Kornela Makuszyńskiego. Niekonwencjonalna wersja przygód sympatycznego bohatera jest humorystyczna i pouczająca, a przede wszystkim na wskroś współczesna.

Reżyser Ondrej Spišak i scenograf Frantiśek Liptak stworzyli spektakl dla widzów „od lat 5 do 105”. Ich wersja przygód sympatycznego koziołka Krzysia to fascynująca podróż przez codzienność, nie zawsze lekką i nieskomplikowaną. Trochę śmieszne, trochę straszne przygody bohatera uczą najmłodszych wytrwałości, konsekwencji i odwagi, które prowadzą prosto do wyznaczonego celu.

W rolę tytułową wcielił się Paweł Domagała, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, który na co dzień współpracuje z Teatrem Dramatycznym, Powszechnym, Montownią i Polonią. Jego sceniczna żywiołowość, łatwowierność i serdeczność wyjątkowo dobrze trafiają do najmłodszych widzów. Obok niego na scenie pojawia się cała paleta barwnych osobowości.

Jednym z najmocniejszych aspektów przedstawienia jest scenografia, która jest stwarzana dosłownie na oczach publiczności. Spektakl uczy, jak wykorzystać kreatywność w codziennej zabawie. Kawałki materiału, papier i nożyczki stają się doskonałym tworzywem do budowania nowych światów.

Przedstawieniu towarzyszy odgrywana na żywo muzyka z różnych stron świata.