W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr: "Narodziny Fryderyka Demuth" Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Teatr: "Narodziny Fryderyka Demuth" Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie
Data rozpoczęcia 2015-06-19
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spektakl

Reżyseria: Maciej Wojtyszko.
Scenografia: Justyna Łagowska.
Muzyka: Bolesław Rawski.
Występują: Karolina Kamińska, Dominika Bednarczyk, Marcin Sianko, Grzegorz Mielczarek, Krzysztof Piątkowski.

Mieszkanie emigranta i przyszłego prawodawcy komunizmu Karola Marksa w Londynie gdzieś koło roku 1850 to tylko dwa pokoje bez kuchni i łazienki, w których gnieżdżą się żona trzydziestoletniego wówczas Karola, Jenny, była arystokratka z pięknym rodowym „von” w nazwisku, służąca Helena i czwórka dzieci. W takich warunkach powstawał "Kapitał". A raczej nie powstawał. W spektaklu i sztuce Macieja Wojtyszki nie widzimy Marksa piszącego, jesteśmy wyłącznie świadkami tego, co go od pisania odciągało. Jenny von Westphalen jest w wiecznej ciąży, dzieci hałasują, chorują i umierają, młodej służącej nikt nie płaci. Stale odwiedza ich i wspomaga bogaty przyjaciel i wielbiciel filozofa – Fryderyk Engels. Wojtyszko wydaje się z pozoru zastanawiać nad tym, czy rzeczywiście warunki życia Marksa odpowiadają za radykalizm jego społecznej diagnozy?

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III - 25 zł, stojące – 15 zł (miejsca stojące dostępne tylko w kasie teatru lub przez rezerwację telefoniczną).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej