W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Pierwszego Kontaktu: Spektakl Fluid 2 i Czyściec

Teatr Pierwszego Kontaktu: Spektakl Fluid 2 i Czyściec
Data rozpoczęcia 2014-06-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spektakl

FLUID 2
„Jestem, kobietą podobno…” to pierwsze słowa spektaklu. Z tej wątpliwości wynikają pytania, na które aktorki grające tę samą postać „every-women” próbują odpowiedzieć.

Nie jest to spektakl fabularny, nie należy doszukiwać się w nim linearnej historii, kolejne sceny połączone są ze sobą nicią skojarzeń i emocji. Raz jest to groteskowa scena poszukująca definicji bycia kobietą („kobiety – określenie płci żeńskiej z rodzaju homo”), innym razem osobiste wyznanie pojedynczej kobiety („zrób coś, abym otworzyć się mogła jeszcze bardziej”), a jeszcze innym bajka w formie teatru lalkowego o królewnie i rycerzu.

W tym scenicznym wirze, rozczłonkowaniu – unaocznionym także w scenografii – aktorki i reżyser (bo jest to spektakl autorski) próbują odpowiedzieć na pytanie: kim jestem jako człowiek, który jest kobietą? Jakie mam potrzeby? Czego tak naprawdę pragnę?

WYSTĘPUJĄ: Ewelina Ładniak, Alicja Kupińska, Renata Bezłada, Kinga Janeczko, Anita Sito, Iga Boczkowska, Katarzyna Rachoń, Malwina Birus, Zofia Chablak, Kamila Piątek, Andrzej Samborski.

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Tomasz Załucki

CZYŚCIEC
Scenografia tego spektaklu jest minimalistyczna: dwa połączone łóżka, które tworzą metaforyczny czyściec. Na tej małej scenie rozgrywa się sztuka, w trakcie której poznajemy historię dwóch postaci: kobiety i mężczyzny. Bohaterowie – jak się okazuje – mają jeden cel: wyjść z czyśćca i przejść do następnego etapu. Żeby tego dokonać, muszą zacząć ze sobą rozmawiać, a to okazuje się najtrudniejsze.

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Tomasz Załucki
WYSTĘPUJĄ: Magdalena Mazurek-Chlebuś, Paweł Pasieczny


TEATR PIERWSZEGO KONTAKTU Autorski, niezależny teatr, którego główną metodą pracy są improwizacje będące materiałem wyjściowym do tworzonego spektaklu. Zespół aktorski złożony jest ze studentów i absolwentów lubelskich uczelni. W ciągu kilku lat działalności TPK zdobył kilka głównych nagród na ogólnopolskich konkursach teatralnych. Od 2007 roku Teatr Pierwszego Kontaktu działa przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie – obecnie w Domu Kultury „Błonie”. Od 2008 roku zespół raz w roku prowadzi nabór na półroczne warsztaty teatralne, podczas których kształcony jest warsztat i umiejętności aktorskie. Propozycja ta kierowana jest do studentów i osób dorosłych.

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM